%title% %sep% %sitename%

PEPTIDE COMPLEX FACE CREAM

HIDRATUES – USHQYES – VITALUZUES DITOR

2OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër / @agestop.ch


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar / me yndyrë, normale
TEKSTURA: krem ​​mëndafshi i lehtë – pa aromë – përthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, pajetë, mungesë shkëlqimi
SHUMË I MIRË PËR: thelbësore për të mbajtur vitalitetin e përditshëm të lëkurës
APLIKIMI: aplikojeni çdo ditë pas pastrimit – ditë / natë


E RËNDESISHME:
– perfekt nën make up
– mund të aplikohet rreth zonës së syve
– aplikoni pas Essence, serumit dhe para maskës së gjumit për rezultatet më të shpejta më të dukshme


PËFITIMET KRYESORE:

 • Stimulon Sintezën e Elastinës
 • Siguron vitalitetin e dukshëm ditor të lëkurës
 • Hidraton dhe zvogëlon rrudhat për një lëkurë më të butë
 • Rrit elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës
 • Lëmon rrudhat e thella dhe vijat e holla
 • Promovon lëkurë dukshëm më të re
 • Rinovon dhe mbron lëkurën në nivel qelizor
 • Kundër dëmtimeve të lëkurës të shkaktuara nga stili i jetës urbane
 • Riparon aktivisht lëkurën me Bio Mimetic Peptides
 • Përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës me PhytoCellTec

79.00

(15 shqyrtime nga klientë)

Krem 24H Peptide Complex shenjestron shenjat e dukshme moshës dhe punon për të riparuar dhe hidratuar lëkurën ditën dhe natën.

Fuqia rigjeneruese e 3 Peptidave Bio-Mimetike: Argireline®️, Matrixyl 3000®️ dhe Royal Epigen P5 e ndërthurur me Algat e Dëborës Zviceriane dhe 3 tipet e Qelizave Staminale:

Alpine Rose Stem Cells, Nunatak®️ Stem Cells, Grape Stem Cells dhe pasur me vajra esenciale të Avokados dhe Jojobës ,me mbështetje të fortë të Vitamines E&C dhe më e rëndesishmja i pasur me Acidin Hilauronik.

Përqëndrimi i lartë i përbërësve aktivë ushqejnë lëkurën dhe reduktojnë dukjen e vijave të holla dhe rrudhave, duke rivendosur qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj në të njëjtën kohë.

Pas përdorimit, lëkura ngelet e rinovuar, e butë dhe shkëlqyese ditën dhe natën.

Rezultatet janë kumulative me përdorim të vazhdueshëm.


TIPARET KRYESORE:
3 Bio-Mimetic Peptides: Argireline®️, Matrixyl 3000®️ dhe Royal Epigen P5
3 Types of Swiss Plant Stem Cells: Alpine Rose, Nunatak®️ dhe Grape Stem Cells

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Sweet Almond Oil), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (plant-based emulsifier), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (skin conditioning emolient), Glycerin, Propanediol, Persea Gratissima Oil (Avocado oil), Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba oil), Ricinus Communis Seed Oil (Castor oil), D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Glyceryl Stearate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Caprylyl Glycol, 1,3-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vitis vinifera (Grape Stem Cells) Fruit Cell Extract, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Pentapeptide-48 (Royal Epigen P5 ), Saponaria pumila callus culture extract (Nunatak® Stem Cells), Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7(Matrixyl 3000®), Coenochloris Signiensis Extract (Swiss Snow Algae), Hydrogenated Lecithin, Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®), Parfum, Maltodextrin, Isomalt, Lecithin, Phospholipids, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Carbomer, Phenethyl Alcohol, Polysorbate-20, Butylene Glycol, L-Ascorbic Acid (vitamin C), Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid).

15 shqyrtim për PEPTIDE COMPLEX FACE CREAM

 1. Gresa Osmanaj

  Produkt shume i mire per nje lekur te paster dhe te hidratuar!

 2. Suela

  Qe 2 vite e perdori dhe ftyra ime shkelqen si nje fytyre e bebes e bute dhe e lemuar fal peptides

 3. Ardita

  Edhe kete e kam perdorur 1 vit shum shum i mir .

 4. Brunilda

  Produkt çudibërës!

 5. Dorela

  Mrekulli

 6. Erselda

  Kremi qe nuk e nderroj me asgje ne bote. Kam nje lekure “bebi” nga Peptid Complex.

 7. Elda

  Qe nje vit jam perdoruese e rregullt e age stop
  Dhe ky eshte kremi qe i jep fytyres hidratim ,shkelqim ,energji , fytyra eshte ndryshe ne mengjes kur zgjohem
  Te gjitha kremat jane super ⭐️

 8. Albana Gashi

  Mrekulli me nje fytyre si nje bebe

 9. Fetie

  I mrekullushem per lekuren time

 10. Mela

  I can’t start the day without using Peptide Complex, it gives the skin a freshness and a shining youth look.. i totally recommend for dry skin (specially for smoking womens)

 11. Rreze

  Produkt shum i mir i jep lekures shkelqim dhe hidratim

 12. Eda

  Nuk kalon ditë pa e përdorur. Eshtëëëë Superrrrrr

 13. Teuta

  Perfekt

 14. Besha

  Unē eshte hera e pare qe e kom ble amo skom me ndrru kurrë,po e ndjeje lekuren time si bebi

 15. Ina

  E pabesueshme por e vertete, nuk kisha paramendu per kaq pak kohe te kete nje efekt kaq te madh kremi nga ju.
  Fytyra ime nuk ka qene asnjehere keshtu e paster e bute dhe e shndritshme.
  Mezi po pres te perdor edhe produktet e tjera

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Shopping Cart