%title% %sep% %sitename%

24H PEPTIDE THERAPY FACE CREAM

USHQYES – HIDRATUES I THELLË -RINOVUES
2 OZ / 60ml / Prodhuar në Zvicër  / @agestop.ch


LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: krem ​​unik, luksoz – texture serumi
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, vija & rrudha
SHUMË I MIRË PËR: përtëritje të thellë, rinovim dhe butësi të lëkurës
APLIKIMI: aplikojeni – ditë / natë më vete ose para maskës së gjumit


E RËNDESISHME:
-pa aromë
-perfekt nën make up
– mund të aplikohet rreth zonës së syve


PËRFITIMET KRYESORE:

Stimulon Sintezën e Elastinës

 • Rinovon dhe mbron lëkurën në nivel qelizor
 • Promovon gjallëri të lëkurës ndërsa e bën atë më të butë
 • Butësisht ushqen lëkurën me Probiotic fusion complex
 • Hidraton intensivisht lëkurën dhe zvogëlon dukshëm rrudhat
 • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës me PhytoCellTec
 • Riparon aktivisht lëkurën me teknologjinë Bio Mimetic Peptide

79.00

(11 vlerësime nga klientë)

Krem 24H Peptide Therapy shenjestron shenjat e dukshme moshës dhe punon për të riparuar dhe hidratuar lëkurën ditën dhe natën.

Fuqia rigjeneruese e 3 Peptidave Bio-Mimetike: Argireline®️, Matrixyl 3000®️ dhe Royal Epigen P5 e ndërthurur me Algat e Dëborës Zviceriane dhe 3 tipet e Qelizave Staminale: Alpine Rose Stem Cells, Nunatak®️ Stem Cells, Grape Stem Cells dhe pasur me vajra esenciale të Avokados dhe Jojobës, me mbështetje të fortë të Vitamines E&C dhe më e rëndesishmja i pasur me Acidin Hilauronik.

Përqëndrimi i lartë i përbërësve aktivë ushqejnë lëkurën dhe reduktojnë dukjen e vijave të holla dhe rrudhave, duke rivendosur qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj në të njëjtën kohë. Pas përdorimit, lëkura ngelet e rinovuar, e butë dhe rrezatuese ditën dhe natën. Rezultatet janë kumulative me përdorim të vazhdueshëm.


Për një shkëlqim natyral:
– aplikojeni vetëm – rezultate të qëndrueshme me shkëlqim të lëkurës
Si hap fillestar:
– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës para make up
Për një shkëlqim maksimal:
– aplikojeni pas serumit / vajit dhe para maskave të gjumit


TIPARET KRYESORE:
Swiss Snow Algae Powder – Bio Mimetic Peptides (Argireline®️, Matrixyl 3000®️ and Royal Epigen P5) – Plant Stem Cells (Alpine Rose Stem Cells, Nunatak®️ Stem Cells, Grape Stem Cells) – Vitamins E & C – Hyaluronic Acid – Avocado & Jojoba oils – Probiotics

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Sweet Almond Oil), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (plant-based emulsifier), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (skin conditioning emolient), Glycerin, Propanediol, Persea Gratissima Oil (Avocado oil), Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba oil), Ricinus Communis Seed Oil (Castor oil), D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Glyceryl Stearate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Caprylyl Glycol, 1,3-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vitis vinifera (Grape Stem Cells) Fruit Cell Extract, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Pentapeptide-48 (Royal Epigen P5 ), Saponaria pumila callus culture extract (Nunatak® Stem Cells), Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7(Matrixyl 3000®), Coenochloris Signiensis Extract (Swiss Snow Algae), Hydrogenated Lecithin, Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®), Parfum, Maltodextrin, Isomalt, Lecithin, Phospholipids, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Carbomer, Phenethyl Alcohol, Polysorbate-20, Butylene Glycol, L-Ascorbic Acid (vitamin C), Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid).

11 vlerësime për 24H PEPTIDE THERAPY FACE CREAM

 1. irisa

  My favorite ever

 2. Adlije Zymeri

  jom shum e knaqne, e perdori qe 2vite e gjys,ta hydraton ftyren 24or

 3. Dinora

  Kur s mundem pa te jam teper e knaçur më ka ndimuar shum për lekur te that

 4. Genta

  Thjesht nje mrekulli

 5. Ardita

  Fetyra ime shkelqen e but si nje bebe Love ♥️

 6. Vjosa

  Nder me te miret, une jam shume e kenqaur dhe nuk do ta nderroj!

 7. Besjane

  Te gjitha kremat jane perfekte, smundem ti veqoj asnjeren❤️

 8. Leonora

  Me i miri per lekure te thate

 9. Leonorahuruglica

  Me i miri per lekure te thate

 10. Anita

  Vajza ime 4 vjec po me thote perdite, mami sa te bute e ke lekuren., kjo e gjitha fal jush

 11. Besmira

  Fytyra ime ka ndryshuar per nje kohe te shkurter, ju pergezoj

Shtoni një vlerësime

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart