%title% %sep% %sitename%

CBD/RETINOL GLOW ELIXIR

HIDRATON – RIGJENERON – SHKËLQIM NATYRAL
1.7 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër / @agestop.ch


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar, normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: vajore / serum – strukturë e lehtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, vija & rrudha
SHUMË I MIRË PËR: llojet e lëkurës që preferojnë produkte të lehta që japin rinovim intensiv, hidratim dhe butësi
APLIKIMI: aplikojeni para kremit të fytyrës – ditë / natë
E RËNDESISHME: – mund të aplikohet rreth zonës së syve – perfekt nën make up


PËRFITIMET KRYESORE:

 • Ul skuqjen e lëkurës
 • Rrit elasticitetin e lëkurës
 • Rinovon shtresat e thella të lëkurës
 • Relakson dhe zbut lëkurën e lodhur
 • Balancon nivelin e ujit dhe sebumit
 • Siguron mbrojtje të fortë anti-oksiduese
 • Ngadalëson avancimin e plakjes në nivelin qelizor
 • Rrit rinovimin dhe butësinë e lëkurës
 • Mbron proteinat e lëkurës nga stresi oksidativ

100.00

(2 shqyrtime nga klientë)

CBD / RETINOL është një koncentrat i fuqishëm hidratues dhe qetësues i fazës së dyfishtë kundër plakjes, i cili shfrytëzon fuqinë e Swiss Lipobelle ™️ Pino C- një fito-kompleks qetësues, relaksues dhe riparues i bazuar në CBD i kapsuluar në nano-emulsion të pasur me aminoacide të vaj organik i farës së kërpit.

Ekstrakt pishash guri zviceran që punon për të siguruar efekt të fortë qetësues, relaksues dhe anti-inflamator, ndërsa përmirëson tonin dhe strukturën e lëkurës.

Marine Retinol – Lanablue ️ dhe Granactive Retinoid ndihmojnë në luftimin e shfaqjes së rrudhave dhe vijave të holla, duke nxitur elasticitetin e lëkurës per një lëkurë më te qartë, me pamje më të butë, ndërsa ndihmon ndjeshëm në përshpejtimin e rigjenerimit të indeve.

Swiss Alpine Rose Active, MossCellTec™️ No. 1, PhytoCellTec™️ Alp Rose – ndihmojnë në zvogëlimin e shfaqjes së skuqjes dhe acarimit dhe mbrojnë lëkurën nga stresuesit e mjedisit, dëmtimi i rrezeve UV dhe plakja


Për hidratim dhe shkëlqim natyral:
– aplikojeni para kremit së fytyrës për rezultate të gjata me shkëlqim të lëkurës
Si hap fillestar:
– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën, para make up
Për një rezultat maksimal të rinovimit të lëkurës:
– aplikoni pas Essence dhe para kremit së fytyrës – ndiqni me një maskë gjumi


TIPARET KRYESORE:
Kompleksi Swiss Bio Stem Cell: një përzierje e Swiss Bio Plant Stem Cells të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të përbërësve të matricës jashtëqelizore si kolagjeni dhe elastina, duke nxitur rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit

Swiss Lipobelle Pino C: një qetësues, relaksues dhe riparues i fito-kompleksit të fuqishëm bazuar në CBD i kapsuluar në nano-emulsion të pasur me aminoacide të vajit të farës së kërpit organik dhe i kombinuar me një ekstrakt pishe guri zviceran që punon për të siguruar qetësim të fortë, relaksues dhe efekt anti-inflamator, ndërsa përmirëson tonin dhe strukturën e lëkurës

Kompleksi Dermal Renewal: Marine Retinol – Lanablue ™️ ️ dhe Granactive Retinoid ndihmojnë në luftën kundër shfaqjes së rrudhave dhe vijave të imëta, duke promovuar elasticitetin e lëkurës dhe një lëkurë më të qartë, më të butë, ndërsa ndihmon ndjeshëm në përshpejtimin e rigjenerimit të indeve.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


Aqua/water, Caprylic/Capric Triglyceride, Salvia Hispanica ( Cold Pressed Chia ) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis ( Sweet Almond ) Oil, Rubus Fruticosus ( Cold Pressed Blackberry ) Seed Oil, Diethylhexyl Carbonate, Propanediol, Dicaprylyl Ether, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Chondrus Crispus (Carrageenan) Powder, Ceratonia Siliqua Gum, Sucrose, Orchis Mascula Extract, Papaver Rhoeas Petal Extract, Crambe Maritima Leaf Extract, ( Lipobelle™ Pino C ) Pinus Cembra Wood Extract (and) Cannabis Sativa Seed Oil (and) Cannabis Sativa Leaf Extract (and) Lecithin (and) Tocopherol (and) Glycerin (and) Maltodextrin, Cellulose Gum, Sodium Chloride, Sodium Anisate, ( Granactive Retinoid ) Dimethyl Isosorbide (and) Hydroxypinacolone Retinoate, ( Lanablue™ ) Hydrogenated Starch Hydrolysate (and) Aphanizomenon Flos-Aquae Extract, Alpine Rose Active ) Rhododendron Ferrugineum Extract, ( MossCellTec™No.1 ) Phytol (and) Isomalt, DipotassiumPhosphate, ( PhytoCellTec™ Alp Rose ) Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), CI 61565,

2 shqyrtim për CBD/RETINOL GLOW ELIXIR

 1. Ina

  Super fantastike para make up, fondatina rrin shume mire pasi perdor CBD dhe i jep lekures nje shkelqim natyral. Loveee it

 2. Grisilda

  Dashuri dashuri dashuri,skam fjal tjeter

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Shopping Cart