%title% %sep% %sitename%

MARINE RETINOL SOS BALM

ANTI – AKNE – TRAJTUES PËR ROSACEA – PËRMIRSON TEKSTUREN E LËKURËS & TONIN E SAJ

2 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër / @agestop.ch


LLOJI I LËKURËS: me tendence aknatike – të yndyrshme, normale
TEKSTURA: krem me strukturë të lehtë deri në mesatare – perthithet shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: akne, njolla post akne, Rosacea, pore të zgjeruara, kapilarë të thyer, pigmentim, njolla
SHUMË I MIRË PËR: Lloje të lëkurës me prirje aknatike, të yndyrshme dhe normale që kanë nevojë për të përmirësuar strukturen e lëkurës, rritje të nivelit të hidratimit, ulje në madhësinë e poreve, skuqje dhe të kapilarëve të thyer, trajtim me Rosacea, trajtim i përgjithshëm i zbardhjes së lëkurës


APLIKIMI: aplikoni si të dëshironi – ditë / natë


E RËNDESISHME: mund të aplikohet para make-up për të zvogëluar skuqjen e lëkurës – 100% natyrale – retinol detar
– mund të përdoret gjatë shtatëzanisë
– mund të përdoret gjatë muajve të verës


PËRFITIMET KRYESORE:

 • Ndihmon për të parandaluar aknet
 • Ndihmon ne lehtësimin shenjat e akneve
 • Dukshëm ndihmon për të trajtuar Rosacea
 • Ndihmon për të trashur matricën dermale
 • Përmirëson strukturën qelizore të lëkurës
 • Lëmon rrudhat e thella
 • Përmirëson qëndrueshmërinë dhe tonin e lëkurës
 • Minimalizon dukshëm kapilarët e thyer
 • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës
 • Promovon lëkurë dukshëm më të re

112.00

(40 vlerësime nga klientë)

MARINE RETINOL SOS BALM është një Swiss SOS Balm i zhvilluar për të ndihmuar në zvogëlimin e skuqjes së lëkurës, trajtimin e Rosacea / akneve, trashjen e matricës dermale, minimizimin e poreve, lëkurës së mavijosur, plagëve pas AKNE dhe kapilarëve të thyer.

Marine Retinol SOS Balm është një formulim i stabilizuar klinik që ndihmon në parandalimin e shkatërrimit të rrjetit të fibrave të kolagjenit, duke ndihmuar për ta bërë lëkurën të fortë, të butë dhe të qetë – brenda natës me një strukturë dukshëm më të qartë dhe të barabartë.


Për strukturë të përmirësuar të lëkurës dhe ton të barabartë:
– aplikoni vetë ditën apo natën
Për të zvogëluar skuqjen e dukshme para përbërjes:
– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës para make up


TIPARET KRYESORE:
Swiss multi-active complex of Lanablue™️ – Marine Retinol, OKINACEA®️ – sea grape/green caviar, Matrixyl 3000®️ Peptide, multi-award winning Swiss Moss PhytoCellTec™️ dhe Swiss Snow Algae ndihmojnë në lehtësimin e plagëve të akneve dhe dhe shenjave te tyre, parandalojnë formimin të baktereve që shkaktojnë papërsosmëri të lëkurës dhe synon zvogelimin të rrudhave më të thella, duke ngadalësuar ndjeshëm shfaqjen e rrudhave të thella të lëkurës

Lanablue ™️ – Marine Retinol – është një ekstrakt algash me ngjyrë jeshile- blu që gjendet në një burim shumë të veçantë uji me veti ushqyese shumë unike.

Përbërja e tij e jashtëzakonshme – vitaminat, aminoacidet dhe elementët e tjerë – e bëjne Lanablue si një alternativë natyrore retinoide pa efekte anësore të padëshiruara.

Lanablue vepron në diferencimin e keratinocyte duke siguruar një efekt zbutës, një dendësim të epidermës dhe rigjenerimin e lëkurës. Lanablue ™️ është provuar klinikisht se ka një efekt të fuqishëm të zvogëlimit të rrudhave vetëm pas 21 ditësh.

Ingredients

lngredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates INCI: Aqua, Shorea Robusta seed Butter, Borage/Glycerides, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-4 Esters, Polyglyceryl-6 Distearate ( natural emulsifier ), Jojoba Esters, Oryza Sativa Starch, Propanediol, Glyceryl Stearate, Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Matrixyl 3000®️), maltodextrin, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Lecithin, Hydrogenated Starch, Hydrolysate, Aphanizomenon Flos-Aquae Extract ( Lanablue™️ blue-green algae), Jojoba Oil Unsaponifiables, Glycerin, D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Caulerpa Lentillifera Extract ( OKINACEA®️ sea grape/green caviar ), Phytol ( MossCellTec™️ No. 1 – Moss Stem Cells), Isomalt, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Sodium Benzoate, Cetyl Alcohol, Potassium Sorbate Glyceryl Caprylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Magnesium Carboxymethyl Beta-Glucan, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance).

40 vlerësime për MARINE RETINOL SOS BALM

 1. Gentiana Osmanaj

  Produkti me efektiv kunder akneve qe kam perdorur pas qindra produkteve ne fytyren time.
  Është nje mrekulli!

 2. Fatime

  Dhurata me e mir qe kom mujt mi bo vetit
  Se shpejti kismet edhe me larsin e ftyres,tonikun dhe peptide complex

 3. Alma

  Retinol eshte njeri nder produktet me efektive ne fytyren time. Asnjehere nje efekt si ky nuk kam pasur.

 4. Dorina

  Produkti qe prej kohesh dashur ta perdor dhe tashme qe e kam ndjej nje ndryshim total ne lekuren time !!

 5. Sidita

  Thjesht mrekulli per fytyren!

 6. Jonela

  Shum efektiv, jam shum e kenaqur me kete produkt

 7. Edona

  Mrekullia dhe shpëtimi nga aknet

 8. Ardita

  Per akne perfekt jam shum e kenaqur

 9. Melina Beqaraj

  Super mezi pres ta perdore me I miri.Mbrekulliii!

 10. Edona

  Produkti me i mire qe kam perdorur ndonjehere

 11. Jehona

  Shpetim nga aknet♡

 12. Egzona

  Mrekullia per fytyre me produktet e age stop

 13. Natyra

  The besttt

 14. Xhoana

  Super i mire per lekuren ,e adhuroj

 15. Venera

  Per fytyren time me akne dhe shume sensitive ka ndikuar vetem marine retinol produkti me i miree deri sot

 16. Flaka Muriqi

  Me thënë të drejten nuk e kam blere asnje produkt asnjehere vet sepse jam studente. Mire nje familjare e imja i perdor disa produkte dhe per 3 net me rresht i kam perdorur marine retinolin. Wow amazing per aknet per 3 net perdorim mi ka qetsu aknet por lumturia mbaroi pastaj

 17. Medina

  Me pelqen shum

 18. Medina

  Jam shum e kenaqur

 19. Ardelina

  Edhe pse asnjeher nuk e kam blere une personalisht, por me ka rastis me perdor per disa dite, e vetmja cka mund te them se ish mrekulli per fytyre.

 20. Blerta

  Shpetim per lekuren

 21. Erselda

  Jam shume e kenaqur me Marine Retinol. Nuk kam asnje akne ne fetyre. Ka efekt te menjehershem. Mjaft i mire.

 22. Adriana

  Jam plotësishtë e kënaqur, sidomos kur kam akne mi qetëson mbrenda natës !

 23. Afferdita

  Mrekulli qe diten e par fetyra ka ndyshu si e bebave dhe po me ndimon shum per akne

 24. Fellona

  Qka te them per ket produket fantastik, esht thjesht mrekulli bërës, e adhuroj

 25. Tea

  Ne fillim nuk po shikoja asnje ndryshim, por pas 3 javesh perdorimi vura re nje permiresim famtastik per fytyren time . Asnje produkt nuk ka funksionuar kaq mire per mua.

 26. Elda

  Kete produkt do ta quaj magjiberesi per fytyrat me akne . Kam vuajtur shume dhe cfare nuk kam perdorur deri sa gjeta kete linje kremrash dhe nuk do ta ndryshoj me . Fytyra ime ka gjetur rehatine Dhe shkelqimin e duhur.
  Thjesht tre hapa duhen ndjekur dhe do kemi fytyre super te paster dhe te bukur pa akne . Lares , hidratues , dhe marine retinol (magjine )⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

 27. Anita

  Kam 5 produkte qe i perdor, jane super mrekulli per fytyren

 28. Albana Gashi

  ishte nje mrekulli per vajzen
  time qe ende e perdor dhe nuk ndahet nga
  Marin Retinol .Ju falenderoje shume per sugjerimet e juaja

 29. Eljesa

  Thjeshte mrekulli

 30. Olsa

  Mrekullli e vertete ,e preferuara ime
  Gjithmone dhurate nga nena

 31. Hanife

  Shpetim per lekurat me tendenc per skuqje dhe Rosacea gjuthashtu si anti-rrudhe

 32. elmedina

  Shpetim per aknet te gjitha produktet jam shum e kenaqur

 33. Emine

  Teper i mir kunder ankneve dhe zvoglimin e poreve, Se kisha ndru me asgje ne bot

 34. Fetie

  Ska Ma i mir per mua

 35. Kosovare Sabedini

  Marine Retinol eshte produkti i vetem qe ka ndiku pozitivisht ne largimin e akneve. Nuk rri pa te dhe se shpejti pres t’ia bashkangjes peptide complex

 36. Bleona

  Maska me e mirrr ndonjeher per t’gjith personat qe kan problem me fytyren acnet shenjat e mbetura mos mendo as edhe 1 her per ket Retinolinn esht shpetim
  Per veten time kam kam
  Fytyr problematike dhe nuk kam besur qe mund tme ndihmoj ky produkt nga kurreshtja e kam provur ka pasur nje efekt shummm te mir dhe me nuk e ndrrojn
  Ju sugjeroj shumm personav me lekur acnetike
  Perdorimi ka qen gjdo mbremje pas larjes dhe ndonjer e kam vendosur edhe ne mengjes nje shtres te holl .

 37. Doruntina

  Super produkt, shume efektiv!

 38. Lejla

  Eshte perfekt

 39. Besa

  Pershendetje vetem deshta me ju falenderu per super produktet e juaja. Une perdori Marine Retinol dhe pas shume viteve probleme me akne, e konsultave mjeksore e perdorimit te kremerave prej ma te ndryshme, Marine Retinol ma ka ndryshu lekuren, nuk mundem pa te.

 40. Blenda

  Produkti me efektiv, shpetim i lekures time, fytyra ime si e bebave. Nuk rri pa te!

Shtoni një vlerësime

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart