SWISS SNOW SILK SOUFFLE CLEANSER


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

PASTRON THELLËSISHT – HIDRATUES – RIGJENERUES

3.38 OZ / 100ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: krem ​​ultra i butë transformues
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, lëkurë e lodhur
SHUMË I MIRË PËR: pastrim ultra të butë dhe heqje e make up për lloje lëkure të ndjeshme, normale, të thatë, shumë të thatë të lëkurës
APLIKIMI: pastrimi ditor dhe heqje e make up
E RËNDESISHME: mund të përdoret për të hequr make up-in e syve
– mund të shpëlahet me ujë ose pambuk
– vjen me 10 pelhura mikronizues të pambukut


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Pastrim ultra i butë i tipit spa
  • Butësisht heq make up nga fytyra dhe sytë
  • Rivendos barrieren natyrore të lëkurës
  • E lë lëkurën të butë dhe të hidratuar
  • Ndihmon në zbutjen e vijave të holla
  • Promovon detoksimin natyror të indeve të lëkurës
  • Zvogëlon shenjat e lodhjes, stresit dhe mungesës së gjumit

Pastrues ultra i butë që shkrin lehtë papastërtitë, yndyren e fytyrës dhe grimin e syve. Formuluar për të gjitha llojet e lëkurës, përveç asaj të yndyrshme. Është dhe mjaft e butë për zonën e ndjeshme rreth syve.

I mbushur me mëndafsh te hidrolizuar dhe komplekse të arta nga Algat e Borës Zvicerane, Alpine Rose Stem Cells dhe uji nga Swiss Glacier, pastron dhe njëkohesisht hidraton lehtësisht lëkurën duke i dhënë asaj një pamje të pastër dhe të butë.


SI TË PËRDORET:
Aplikoni në lëvizje të butë rrethore në fytyrën tuaj te thatë, masazhoni me kujdes produktin rreth fytyrës tuaj dhe zonën e syve të mbyllur.
Në brendësi të produktit gjenden 10 pëlhura kozmetike pambuku të mikronizuara, të cilat në kontakt me ujë te ngrohtë, marrin përmasat e duhura për të pastruar në mënyrë pothuajse profesionale lekurën tuaj.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: AQUA ( Swiss Glacier Water ), Cetyl Ethylhexanoate, CAPRYLYL METHICONE, GLYCERIN,ACRYLATES/BEHENETH-25, METHACRYLATE COPOLYMER, ( Volarest™ FL – natural polymer emulsifier), CERA MICROCRISTALLINA, AMINOMETHYL PROPANEDIOL, GLYCERETH-7, CAPRYLATE/CAPRATE , TOCOPHEROL – vitamin E, ( EMANON® EV-E – vegetable based cleanser ), ALLANTOIN ( natural soothing substance), PHENOXYETHANOL ( natural preservative ), PARFUM, ETYHLHEXYLGLYCERIN, HYDROLYZED FIBROIN, GOLD ( Fine Silk & Gold Complex), ISOMALT, MALTODEXTRIN, LECITHIN, RHODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL CULTURE EXTRACT ( Alpine Rose Stem Cells ), COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT, ( Swiss Snow Algae ), LACTIC ACID.

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
J
Jurga Vasiliauskiene

SWISS SNOW SILK SOUFFLE CLEANSER

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
J
Jurga Vasiliauskiene

SWISS SNOW SILK SOUFFLE CLEANSER