SWISS SNOW SILK SOUFFLE CLEANSER

CHF 58.00

1 Vlerësime

Përshkrimi

PASTRON THELLËSISHT – HIDRATUES – RIGJENERUES

3.38 OZ / 100ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: krem ​​ultra i butë transformues
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, lëkurë e lodhur
SHUMË I MIRË PËR: pastrim ultra të butë dhe heqje e make up për lloje lëkure të ndjeshme, normale, të thatë, shumë të thatë të lëkurës
APLIKIMI: pastrimi ditor dhe heqje e make up
E RËNDESISHME: mund të përdoret për të hequr make up-in e syve
– mund të shpëlahet me ujë ose pambuk
– vjen me 10 pelhura mikronizues të pambukut


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Pastrim ultra i butë i tipit spa
  • Butësisht heq make up nga fytyra dhe sytë
  • Rivendos barrieren natyrore të lëkurës
  • E lë lëkurën të butë dhe të hidratuar
  • Ndihmon në zbutjen e vijave të holla
  • Promovon detoksimin natyror të indeve të lëkurës
  • Zvogëlon shenjat e lodhjes, stresit dhe mungesës së gjumit

Pastrues ultra i butë që shkrin lehtë papastërtitë, yndyren e fytyrës dhe grimin e syve. Formuluar për të gjitha llojet e lëkurës, përveç asaj të yndyrshme. Është dhe mjaft e butë për zonën e ndjeshme rreth syve.

I mbushur me mëndafsh te hidrolizuar dhe komplekse të arta nga Algat e Borës Zvicerane, Alpine Rose Stem Cells dhe uji nga Swiss Glacier, pastron dhe njëkohesisht hidraton lehtësisht lëkurën duke i dhënë asaj një pamje të pastër dhe të butë.


SI TË PËRDORET:
Aplikoni në lëvizje të butë rrethore në fytyrën tuaj te thatë, masazhoni me kujdes produktin rreth fytyrës tuaj dhe zonën e syve të mbyllur.
Në brendësi të produktit gjenden 10 pëlhura kozmetike pambuku të mikronizuara, të cilat në kontakt me ujë te ngrohtë, marrin përmasat e duhura për të pastruar në mënyrë pothuajse profesionale lekurën tuaj.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: AQUA ( Swiss Glacier Water ), Cetyl Ethylhexanoate, CAPRYLYL METHICONE, GLYCERIN,ACRYLATES/BEHENETH-25, METHACRYLATE COPOLYMER, ( Volarest™ FL – natural polymer emulsifier), CERA MICROCRISTALLINA, AMINOMETHYL PROPANEDIOL, GLYCERETH-7, CAPRYLATE/CAPRATE , TOCOPHEROL – vitamin E, ( EMANON® EV-E – vegetable based cleanser ), ALLANTOIN ( natural soothing substance), PHENOXYETHANOL ( natural preservative ), PARFUM, ETYHLHEXYLGLYCERIN, HYDROLYZED FIBROIN, GOLD ( Fine Silk & Gold Complex), ISOMALT, MALTODEXTRIN, LECITHIN, RHODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL CULTURE EXTRACT ( Alpine Rose Stem Cells ), COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT, ( Swiss Snow Algae ), LACTIC ACID.

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
J
Jurga Vasiliauskiene

SWISS SNOW SILK SOUFFLE CLEANSER