SWISS STEM CELL ESSENCE


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

HIDRATUES – USHQYES – FORCUES


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: formulë e butë-në-forme xheli – përthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, pajetë, mungesë e qëndrueshmerie
SHUMË I MIRË PËR: thelbësor për të mbajtur qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e përditshëm të lëkurës


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Rrit qëndrueshmërinë e lëkurës
  • Lëmon vijat e holla
  • Stimulon sintezën e kolagjenit
  • Lufton plakjen kronologjike me PhytoCellTec
  • Përmirëson përmbajtjen natyrore të lagështisë së lëkurës dhe funksionin e barrierës

Essence anti-age e krijuar për të përmirësuar qëndrueshmërinë, elasticitetin dhe strukturën e lëkurës me Kompleksin Award-Winning Swiss Stem Cell – PhytoCellTec™️
Stem Cell Swiss Essence – dyfishon menjëherë përmbajtjen natyrale të lagështisë së lëkurës duke zbutur dhe duke mbushur pamjen e vijave të imëta dhe rrudhave.

Ofron hidratim për të formuar një pengesë të fortë lagështie për të parandaluar tharjen e lëkurës dhe për të ngritur lehtë konturet e fytyrës.

Lëkura revitalizohet menjëherë dhe dukshëm e fortë.


SI TË PËRDORET:
Përdorni çdo ditë, pas pastrimit dhe para çdo trajtimi tjetër
Spërkatni një sasi të vogël në pëllëmbën e dorës tuaj dhe masazhojeni butësisht në lëkurë
110ml


TIPARET KRYESORE:
PhytoCellTec ™️ Alp Rose promovon gjallërinë dhe jetëgjatësinë e qelizave burimore të lëkurës duke forcuar barrieren e lëkurës dhe duke siguruar mbrojtje lëkurës kundër stresit të shkaktuar nga klima.
PhytoCellTec ™️ Nunatak®️ ndihmon në rritjen e dukshme të elasticitetit, qëndrueshmërisë dhe dendësisë së lëkurës
PhytoCellTec ™️ Goji®️ ringjall komponentët e matricës jashtëqelizore të tilla si prodhimi i kolagjenit dhe elastinës duke çuar në zvogëlimin e pamjes së rrudhave, rënien e lëkurës dhe fytyrën në formë V të përmirësuar.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

AQUA ( SWISS GLACIER WATER ), PROPANEDIOL, 1,2-HEXANEDIOL, LEONTOPODIUM ALPINUM LEAF CELL EXTRACT ( EDELWEISS STEM CELLS ), BETAINE, RHODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL CULTURE EXTRACT (ALPINE ROSE STEM CELLS), ADENOSINE, COENOCHLORIS SIGNIENIS EXTRACT (SWISS SNOW ALGAE), SODIUM HYALURONATE, (HYALURONIC ACID), TOCOPHERYL ACETATE (VITAMIN E), SAPONARIA PUMILA CALLUS CULTURE EXTRACT (NUNATAK STEM CELL), ETHYLHEXYLGLYCERIN, LYCIUM BARBARIUM CALLUS CULTURE EXTRACT ( GOJI BERRY STEM CELLS ), TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE ( PLANT BASED PRESERVATIVE), SODIUM HYDROXIDE, PARFUM (FRAGRANCE), CI 77007, (PURPLE 1)

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review