SWISS ULTRA PEELING MASK

€110.00

Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

SHKËLQIM - DEPIGMENT- RAFINIM- DETOKS

1.7 OZ / 50ml / MADE IN SWITZERLAND


TEKSTURA: maskë piling kremoze unike, luksoze

LLOJI I LËKURËS: të gjitha llojet e lëkurës (veçanërisht lëkura e pa jetë)

PROBLEMATIKA E LËKURËS: pigmentim, pa jetë, humbje e qëndrueshmërisë, pore të bllokuara, linja dhe rrudha, teksturë jo e njëtrajtshme e lëkurës,

E MIRË PËR: përtëritje të thellë dhe detoksifikim, shkëlqim i menjëhershëm i dukshëm,

rinovim dhe lëmim i lëkurës, rafinim i menjëhershëm i dukshëm i poreve

APLIKIMI: Përdoreni deri në 3 herë në javë.

Aplikoni një sasi të bollshme në fytyrë. Shmangni zonën e syve.

Lëreni për 15 minuta. Shpëlrajeni me ujë të ngrohtë.

E RËNDËSISHME:

- Përdoret deri në 3 herë në javë

- Maskë kremoze që nuk thahet

- Përdorni SPF 50+ pas aplikimit

- Maska duhet të lahet pas 15-20 minutash

- Një ndjesi e lehtë pickimi është normale teksa maska ​​është në fytyrë

BENEFITET KRYESORE:

- Përmirëson dukshëm strukturën e lëkurës me Ceramide NP

- Riparon në mënyrë aktive me Kompleksin Multivitamin: A, B5, C, E

- Rigjeneron në mënyrë aktive me Ekstraktet Enzimatike SuperFruit

- Tonifikon dhe perfeksionon me ekstraktin e gjetheve të çajit jeshil organik

- Energjizon dhe mbron me Phyto Sterols e Shegës

- Zvogëlon dukshëm linjat dhe rrudhat me Acid Hialuronik

- Përmirëson dukshëm qëndrueshmërinë e lëkurës me ekstraktin Kigelia Africana

- Përmirëson dukshëm poret dhe zbardh tonin e lëkurës me ekstraktin e Liquorice Exstract

Swiss Timeless Peel - Maskë Ultra Peeling

Pastron dhe rinovon të gjitha llojet e lëkurës me teksturën e tij kremoze luksoze, bën detox dhe jep shkëlqim duke trajtuar butë por fuqishëm, si një trajtim spa-në shtëpi.

Formula shumë efektive 4 në 1 e maskës - forcon dhe rigjallëron lëkurën tuaj dhe përmirëson menjëherë shkëlqimin e saj.

1. Ndihmon dukshëm në minimizimin e poreve

2. Rrit në çast e në mënyrë të dukshme shkëlqimin e lëkurës

2. Ndihmon në reduktimin e pigmentimit dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës

3. Detoksifikimi i thellë i papastërtive, toksinave, pluhurave

Kompleksi i fuqishëm i ekstrakteve enzimatike super të pasura të mangos dhe papajas- i zhvilluar për të dhënë energji, tonifikuar, detoksifikuar dhe forcuar lëkurën tuaj, gjithashtu eksfoljon dhe hidraton butësisht, duke i rikthyer shkëlqimin lëkurës. Kompleksi Swiss Super Vitamin - ndihmon lëkurën të rifitojë elasticitetin, butësinë dhe shkëlqimin e saj. Ekstrakti Kigelia Africana përmirëson ndjeshëm qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës tuaj, ndërsa ekstraktet e lëkurës së limonit dhe çajit jeshil kanë një veprim pastrues dhe tonifikues. Ceramide NP forcon barrierën e lëkurës për t'i rezistuar më mirë agresorëve të jashtëm

Ekstrakti i Liquorice: ndihmon për të njëtrajtësuar tonin e lëkurës

Gjethet Ivy: veti pastruese dhe anti-inflamatore.

Sterolet e shegës: I japin energji lëkurës së lodhur dhe pa jetë.

Ekstraktet e Kigelia Africana: forcojnë dhe njëtrajtësojnë tonin e lëkurës.

Papaja organike: veti ushqyese, eksfoljuese dhe antioksidante.

Lëkura e limonit: veti tonifikuese, pastruese, antioksidante dhe stimuluese.

Ceramide NP: rrit mekanizmat mbrojtës të lëkurës dhe mbrojtjen e barrierës së saj

Mango organike: veti hidratuese, rigjeneruese, eksfoljuese dhe tonifikuese.

Çaji jeshil organik: veti antioksidante, mbrojtëse, tonifikuese dhe pastruese, qetësuese.

Vitaminat A, B5, C, E: rigjenerojnë, rrisin energjinë qelizore dhe mbrojnë.


Si ta përdorni:

- Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë deri në tre herë në javë.

- Aplikoni një sasi të bollshme në fytyrë, lëreni të veprojë për 15-20

minuta dhe shpërlajeni tërësisht me ujë të ngrohtë. Shmangni zonën e syve.

- Ndjesia e një pickimi të lehtë është normale teksa maska ​​është në fytyrë.

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland