ROYAL P5 NECTAR CONCENTRATE


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

JEP SHKËLQIM– RIKUPERON INTENSIVISHT – HIDRATUES I THELLË – ANTI-RRUDHË

2 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: nektar luksoz thellësisht hidratues
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, me vija & rrudha, lëkurë e pajete, ton jo i barabartë i lëkurës, lëkurë e varur
SHUMË I MIRË PËR: rikuperim intensiv, për lëkurën e stresuar dhe të devitalizuar
APLIKIMI: aplikojeni para kremit të fytyrës – ditë / natë
E RËNDESISHME: mund të aplikohet rreth zonës së syve – shume i mire para make up – e shkëlqyeshme për klimat e ftohta


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Efekt rinovimi i shpejtë dhe i dukshëm
  • Rigjallërimi dhe ndriçimi i thellë
  • Minimizon rrudhat e thella dhe vijat e holla
  • Promovon lëkurë dukshëm më të re
  • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës
  • Jep hidratim të thellë dhe të vazhdueshem
  • Përshpejton rigjenerimin e indeve qelizore
  • Aktivizon rinovimin qelizor të shtresave të lëkurës
  • Ndihmon lëkurën të rikuperohet nga dëmtimet e shkaktuara nga stili i jetës

Royal P5 Nectar Concentrate është një formulë luksoze kundër plakjes që punon për të hidratuar, forcuar dhe mbrojtur llojet e lëkurës normale deri në të thatë.

Fortifikuar me një përzierje të sofistikuar të Swiss Snow Algae, High Alpine Stem Cells of Nunatak®️, a fusion of Golden Collagenine PF, Matrixyl 3000®️ dhe Swiss developed Royal Epigen P5 peptides, te kombinuara me klasikun Bifida Ferment Lysate, Hydrolized Silk, Hyaluronic Acid and Niacinamide – që punojne së bashku me një përzierje të Vitamins C & E

Royal P5 Nectar Concentrate jep hidratim dhe rrezatim të menjëhershëm dhe të vazhdueshëm për një kohë të gjatë, mjaft të fuqishëm për të dhënë rezultate brenda natës. Zgjohuni me lëkurën e hidratuar thellësisht dhe të rinovuar në mëngjes. Rezultatet janë kumulative me përdorimin e vazhdueshëm


Për një shkëlqim dhe hidratim natyral:
– aplikojeni para kremit të fytyrës për shkëlqim të qëndrueshëm + lekurë të hidratuar
Si hap fillestar:

– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës para make-up
Për një hidratim dhe shkëlqim maksimal:

– aplikoni pas Essence, ndiqni me një krem për fytyrën 24H dhe maskë gjumi


TIPARET KRYESORE:
Swiss Royal Epigen P5: Frymëzuar nga shkenca epigjenetike, RoyalEpigen P5 është krijuar për të vonuar plakjen e lëkurës.

Të dy stilet e jetës dhe faktorët e mjedisit kanë një ndikim në Epigjenomën e qelizave të lëkurës dhe kështu ndikojnë në vitalitetin e tyre. Ky përbërës revolucionar bazohet në një peptid aktiv biologjikisht që imiton funksionin e Royalactin

Kompleksi Swiss Stem Cell: PhytoCellTec™️ Nunatak®️ bazohet në qelizat burimore nga Saponaria Pumila, një lule e rrallë që mbijetoi epokën e fundit të akullit në Alpe. Gjatë kësaj periudhe të akullnajave, Saponaria Pumila arriti të shpëtojë nga akulli duke lëvizur në majat e rralla malore pa akull që njihen si nunataks.

Pavarësisht se ekspozohej vazhdimisht ndaj temperaturave të ulëta dhe sasive të larta të rrezatimit UV, kjo fabrikë e rrallë zhvilloi strategji unike të adaptimit, mekanizma efektivë të riparimit dhe mbrojtës të përbërësve.

Dhe këto substanca të çmuara tani janë bërë të disponueshme për kujdesin e lëkurës
Kompleksi Dermal Renewal: një kompleks i avancuar anti-plakje që përmban Matrixyl 3000®️ dhe Golden Collagenine PF – provuar klinikisht se rinovon dukshëm lëkurën duke ulur thellësinë e rrudhave dhe duke rritur shkëlqimin

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Pyrus malus extract (Apple fruit extract), Actinidia Chinensis Fruit Exract (Kiwi fruit extract), Glycerin, Propylene Glycol, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Aqua, Tocopheryl Acetate ( vitamin E ), Niacinamide, Sodium Hyaluronate ( Hyaluronic acid ), Acetyl Heptapeptide­9 (and) Colloidal Gold ( Golden Collagenine PF ), Ascorbyl Palmitate (vitamin C), Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Hydrolized Silk, Lecithin, Pentapeptide­ 48 ( Royal Epigen P5 ), Palmitoyl Tripeptide­1, Palmitoyl Tetrapeptide­7 ( Matrixyl 3000® ), Bifida Ferment Lysate, Isomalt, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Saponaria Pumila Callus Culture Extract (PhytoCellTecTM Nunatak®), Dimethicone, Ciclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii ( Shea ) Butter, Citric Acid, CI 19140, Parfum.

Customer Reviews

Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Mereme Bilali

ROYAL P5 NECTAR CONCENTRATE

I
Iris
The best

My favorite serum, gives immediate glow to the skin, perfect under makeup.

I
Ivana Bilobrk
Amazing

When i bougt this product at first i was a bit sceptical. Now i can not imagine my scincare without it. My skin is nourished and glows . One of the best products i have purchased.

B
Beta
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

The best product ever
⭐️⭐️⭐️⭐️

A
Adelina Toska
Të mrekullueshme

Kam provuar ndër markat botërore më me emër dhe vetëm kremrat tuaj janë vërtet një tjetër dimension, në teksturë dhe në mënyrën se si ndihet lëkura pas plrdorimit.

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Mereme Bilali

ROYAL P5 NECTAR CONCENTRATE

I
Iris
The best

My favorite serum, gives immediate glow to the skin, perfect under makeup.

I
Ivana Bilobrk
Amazing

When i bougt this product at first i was a bit sceptical. Now i can not imagine my scincare without it. My skin is nourished and glows . One of the best products i have purchased.

B
Beta
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

The best product ever
⭐️⭐️⭐️⭐️

A
Adelina Toska
Të mrekullueshme

Kam provuar ndër markat botërore më me emër dhe vetëm kremrat tuaj janë vërtet një tjetër dimension, në teksturë dhe në mënyrën se si ndihet lëkura pas plrdorimit.