ROYAL P5 NECTAR CONCENTRATE

CHF 95.00

9 Vlerësime

Përshkrimi

JEP SHKËLQIM– RIKUPERON INTENSIVISHT – HIDRATUES I THELLË – ANTI-RRUDHË

2 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: nektar luksoz thellësisht hidratues
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, me vija & rrudha, lëkurë e pajete, ton jo i barabartë i lëkurës, lëkurë e varur
SHUMË I MIRË PËR: rikuperim intensiv, për lëkurën e stresuar dhe të devitalizuar
APLIKIMI: aplikojeni para kremit të fytyrës – ditë / natë
E RËNDESISHME: mund të aplikohet rreth zonës së syve – shume i mire para make up – e shkëlqyeshme për klimat e ftohta


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Efekt rinovimi i shpejtë dhe i dukshëm
  • Rigjallërimi dhe ndriçimi i thellë
  • Minimizon rrudhat e thella dhe vijat e holla
  • Promovon lëkurë dukshëm më të re
  • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës
  • Jep hidratim të thellë dhe të vazhdueshem
  • Përshpejton rigjenerimin e indeve qelizore
  • Aktivizon rinovimin qelizor të shtresave të lëkurës
  • Ndihmon lëkurën të rikuperohet nga dëmtimet e shkaktuara nga stili i jetës

Royal P5 Nectar Concentrate është një formulë luksoze kundër plakjes që punon për të hidratuar, forcuar dhe mbrojtur llojet e lëkurës normale deri në të thatë.

Fortifikuar me një përzierje të sofistikuar të Swiss Snow Algae, High Alpine Stem Cells of Nunatak®️, a fusion of Golden Collagenine PF, Matrixyl 3000®️ dhe Swiss developed Royal Epigen P5 peptides, te kombinuara me klasikun Bifida Ferment Lysate, Hydrolized Silk, Hyaluronic Acid and Niacinamide – që punojne së bashku me një përzierje të Vitamins C & E

Royal P5 Nectar Concentrate jep hidratim dhe rrezatim të menjëhershëm dhe të vazhdueshëm për një kohë të gjatë, mjaft të fuqishëm për të dhënë rezultate brenda natës. Zgjohuni me lëkurën e hidratuar thellësisht dhe të rinovuar në mëngjes. Rezultatet janë kumulative me përdorimin e vazhdueshëm


Për një shkëlqim dhe hidratim natyral:
– aplikojeni para kremit të fytyrës për shkëlqim të qëndrueshëm + lekurë të hidratuar
Si hap fillestar:

– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës para make-up
Për një hidratim dhe shkëlqim maksimal:

– aplikoni pas Essence, ndiqni me një krem për fytyrën 24H dhe maskë gjumi


TIPARET KRYESORE:
Swiss Royal Epigen P5: Frymëzuar nga shkenca epigjenetike, RoyalEpigen P5 është krijuar për të vonuar plakjen e lëkurës.

Të dy stilet e jetës dhe faktorët e mjedisit kanë një ndikim në Epigjenomën e qelizave të lëkurës dhe kështu ndikojnë në vitalitetin e tyre. Ky përbërës revolucionar bazohet në një peptid aktiv biologjikisht që imiton funksionin e Royalactin

Kompleksi Swiss Stem Cell: PhytoCellTec™️ Nunatak®️ bazohet në qelizat burimore nga Saponaria Pumila, një lule e rrallë që mbijetoi epokën e fundit të akullit në Alpe. Gjatë kësaj periudhe të akullnajave, Saponaria Pumila arriti të shpëtojë nga akulli duke lëvizur në majat e rralla malore pa akull që njihen si nunataks.

Pavarësisht se ekspozohej vazhdimisht ndaj temperaturave të ulëta dhe sasive të larta të rrezatimit UV, kjo fabrikë e rrallë zhvilloi strategji unike të adaptimit, mekanizma efektivë të riparimit dhe mbrojtës të përbërësve.

Dhe këto substanca të çmuara tani janë bërë të disponueshme për kujdesin e lëkurës
Kompleksi Dermal Renewal: një kompleks i avancuar anti-plakje që përmban Matrixyl 3000®️ dhe Golden Collagenine PF – provuar klinikisht se rinovon dukshëm lëkurën duke ulur thellësinë e rrudhave dhe duke rritur shkëlqimin

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Pyrus malus extract (Apple fruit extract), Actinidia Chinensis Fruit Exract (Kiwi fruit extract), Glycerin, Propylene Glycol, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Aqua, Tocopheryl Acetate ( vitamin E ), Niacinamide, Sodium Hyaluronate ( Hyaluronic acid ), Acetyl Heptapeptide­9 (and) Colloidal Gold ( Golden Collagenine PF ), Ascorbyl Palmitate (vitamin C), Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Hydrolized Silk, Lecithin, Pentapeptide­ 48 ( Royal Epigen P5 ), Palmitoyl Tripeptide­1, Palmitoyl Tetrapeptide­7 ( Matrixyl 3000® ), Bifida Ferment Lysate, Isomalt, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Saponaria Pumila Callus Culture Extract (PhytoCellTecTM Nunatak®), Dimethicone, Ciclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii ( Shea ) Butter, Citric Acid, CI 19140, Parfum.

Customer Reviews

Based on 9 reviews
100%
(9)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Marie Buhai
ROYAL P5 NECTAR

An excellent concentrate that I used for 4 months in the morning, after cleansing the skin, applying swiss peptide complex to the skin, then royal. I am 38 years old and my skin was finely wrinkled and dry with creases around the mouth. Everything is gone. The skin glows, it is nourished, there is no redness from rosacea. I am very pleased with the smell, consistency and economy. I recommend.

O
Olga Hrabrova

5

M
Mereme Bilali

ROYAL P5 NECTAR CONCENTRATE

I
Irisa Bregasi
The best

My favorite serum, gives immediate glow to the skin, perfect under makeup.

I
Ivana Bilobrk
Amazing

When i bougt this product at first i was a bit sceptical. Now i can not imagine my scincare without it. My skin is nourished and glows . One of the best products i have purchased.