COLLAGEN PEPTIDES ELIXIRIUM

CHF 85.00

Përshkrimi

QETËSON THELLËSISHT - HIDRATON - RIGJENERON

TEKSTURA: teksturë unike, luksoze e pasur, vajore

LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, normale, e thatë, shumë e thatë

GJENDJA E LËKURËS: thatësi, dehidratim, linja dhe rrudha

I MIRË PËR: përtëritje të thellë, rinovim dhe zbutje të lëkurës

APLIKIMI: aplikoni - ditë/natë më vete ose para serumit,

kremit të fytyrës dhe/ose maskës së gjumit

E RËNDËSISHME:

- i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme

- i përshtatshëm rreth zonës së syve

- Trajtim i shpejtë për hidratim

BENEFITET KRYESORE:

– Parandalon humbjen e lagështisë nga lëkura

- Kyç lagështinë thellë në lëkurë

- Zbut dukshëm lëkurën me një aplikim

- Zvogëlon dukshëm shfaqjen e rrudhave

- Rrit qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës

- Përmirëson funksionin mbrojtës natyror të lëkurës

- Hidraton intensivisht zbut dhe qetëson në aplikim të parë

•Collagen Peptides Revitalizing Elixirium - është një kompleks i pasur luksoz për mbrojtjen e lëkurës me peptide, ultra qetësues. Përmban Azulene dhe Kolagjen Detar, kështu trajton thatësinë, humbjen e densitetit dhe elasticitetit të lëkurës, duke ofruar hidratim të thellë të menjëhershëm.

Collagen Peptides Revitalizing Elixirium, kyç hidratimin gjatë gjithë ditës, përmirëson strukturën e pabarabartë të lëkurës, forcon dhe qetëson gjendjen e stresuar të lëkurës, duke perfeksionuar të gjithë rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Tekstura e pasur e eliksirit depërton menjëherë në lëkurë, duke rritur hidratimin dhe duke zvogëluar pamjen e linjave të holla dhe rrudhave, ndërkohë nuk është komedogjenik (nuk bllokon poret) dhe është i përshtatshëm për llojet e ndjeshme të lëkurës.

Barriera e fortë dhe e shëndetshme e hidratimit ndihmon lëkurën tuaj të mbrohet nga irrituesit mjedisorë si ndotja.

Për rezultate të qëndrueshme të lëkurës me shkëlqim:

- aplikoni 1 pompë për të masazhuar të gjithë fytyrën tuaj, duke përfshirë zonën e syve.

Karakteristikat kryesore të produktit:

Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®️) - Ndihmon në reduktimin e shfaqjes së linjave dhe rrudhave rreth syve, gojës dhe ballit. Efektet e tij të fuqishme bëhen të mundura nga aftësia e provuar për të pakësuar tensionin e fytyrës, duke relaksuar dhe zbutur lëkurën.

Palmitoyl Tetrapeptide - 7 - Është vërtetuar se zvogëlon faktorët në lëkurë që shkaktojnë acarim dhe dëmtim. Përdorimi i vazhdueshëm ndihmon në rikthimin e një ndjesie më të tonifikuar dhe pamjes më pak të rrudhur.

Palmitoyl Tripeptide - 1 - Ndihmon në forcimin e elementëve mbështetës themelorë të lëkurës. Mbështetur nga kërkimet për minimizimin e shfaqjes së rrudhave.

Azulen - është një përbërës kryesor aktiv që punon për të zbutur fazat e enjtjes, skuqjes së akneve për të promovuar lëkurë më të pastër, ka veti antioksiduese që mund të pakësojnë efektet e radikalëve të lirë në lëkurë. Gjithashtu zbut dhe redukton skuqjen, inflamacionin dhe përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës.

Marine Collagen - ngop thellësisht lëkurën me lëndë ushqyese aktive për të mbështetur formimin e kolagjenit natyror dhe rigjenerimin superior qelizor të kushteve të komprometuara të lëkurës.

Vaji Borage - aplikimi i tij përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës, ofron efekt thellësisht qetësues dhe qetësues, shoqëruar me dhënien e hidratimit të thellë në lëkurë.

Swiss Plant Stem Cells - një miksim e qelizave burimore të fuqishme zvicerane të trëndafilit Alpin dhe Edelweiss - të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të përbërësve të matricës jashtëqelizore si kolagjeni dhe elastina, duke promovuar rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit.

INGREDIENTS
Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: BORAGO OFFICINALIS SEED ( BORAGE ) OIL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SQUALANE, OENOTHERA BIENNIS ( EVENING PRIMROSE ) OIL, GUAIZULENE ( AZULENE ), TOCOPHERYL ACETATE ( VITAMIN E ), GLYCERIN, LEONTOPODIUM ALPINUM LEAF CELL EXTRACT ( EDELWEISS STEM CELLS ), RHODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL EXTRACT ( PHYTOCELLTEC ALPINE ROSE ), AQUA (WATER), ACETYL HEXAPEPTIDE - 8 ( ARGIRELINE ) Caprylyl Glycol, SOLUBLE COLLAGEN ( MARINE COLLAGEN ), LINOLEIC ACID, PALMITOL TETRAPEPTIDE -7, PALMITOL TRIPETIDE - 1, PROPYLENE CARBONATE, POLYGLYCERYL-2 DISTEARATE, CITRIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE)

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)