MARINE COLLAGEN SLEEPING MASK


Ky produkt është i padisponueshëm
Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

ANTI-STRES – HIDRATUES – FRESKUES
2 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar, normale
TEKSTURA: krem ​​xhel i lehtë i butë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, jane pajetë, te ndjeshme, të thata
SHUMË I MIRË PËR: rritjen e hidratimit të lëkurës me përmirësime në shkëlqimin, strukturën dhe shëndetin e përgjithshëm të lëkurës
E RËNDESISHME: dyfishon hidratimin e lëkurës në 24 orë


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Ultra qetësuese brenda natës
  • Trajtim thellësisht anti-stresues
  • Hidratim dhe freski e thellë
  • Lëkura duket dukshëm elastike brenda natës
  • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës

Aplikimi: aplikojeni çdo natë pas kremit e fytyres

Marine Collagen Sleeping Mask është hidratues luksoz anti-aging i cili ushqen lëkurën në thellësi dhe i rikthen lagështirën e humbur, duke minimizuar shfaqjen e linjave dhe rrudhave të imëta. Bio Marine Collagen Hydro Rescue Sleeping Mask punon në lëkurën tuaj gjatë natës, gjatë kohës së saj optimale të rikuperimit.

Kjo texturë ​​unike ne forme kremoze dhe xheli siguron një hidratim intensiv në lëkurë, kështu që zgjoheni me një pamje të freskët, të përtërirë dhe plot shkëlqim.

Një përqendrim intensiv i kolagjenit Bio Marine, ALGAENIA®️ (peptide mikro algash), extraktet Phyto – Marine , Swiss Snow Algae, Edelweiss Stem Cells, acidi hialuronik dhe ceramidet ndihmojnë në zbutjen dhe hidratimin e dukshëm të lëkurës tuaj, duke siguruar një lëkurë më të zbutur dhe rrezatuese nga në mëngjes


TIPARET KRYESORE:
ALGAENIA®️ micro algae peptides- përbërës aktiv bio- enzymatic nga një proces i patentuar që përdoret për të përftuar peptides of chlamydomonas acidophila micro-algae.


PROVUAR KLINIKISHT:
– dukshëm: hidraton, qetëson dhe ristrukturon
– mbron nga sensibilizimi dhe reaksionet alergjike
– modulon inflamacionin kundër stresit dhe kufizon efektet e tij të dukshme


Marine Collagen: ndihmon në riparimin e kolagjenit të lëkurës dhe fibrave të proteinave të elastinës, prodhon një trashje të konsiderueshme të sipërfaqes së jashtme të lëkurës (epidermë) duke çuar në uljen e përgjithshme të rrudhave dhe përmirësimin e hidratimit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës

Ceramidet: ndihmojnë në krijimin e një pengese për të parandaluar përshkueshmërinë duke bllokuar lagështinë në lëkurën tuaj, e cila ndihmon në parandalimin e tharjes dhe acarimit dhe mbron epidermën tuaj nga dëmtimi i mjedisit. Rezultati është – lëkurë më e re

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

INCI:

INGREDIENTS : AQUA (WATER), GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CRAMBE MARITIMA LEAF EXTRACT (BLUE SEAKALE), DICAPRYLYL CARBONATE, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT (BLUE AGAE), SOLUBLE COLLAGEN
(MARINE COLLAGEN), YDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PROPANEDIOL, OCTYLDODECANOL, LAMINARIA SACCHARINA EXTRACT
(SEAWEED KELP), OCTYLDODECYL XYLOSIDE, COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT
(SWISS SNOW ALGAE), PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, LEONTOPODIUM ALPINIUM CALLUS CULTURE EXTRACT (EDELWEISS STEM CELLS), POLYSORBATE 60, CERAMIDE NP, SORBITAN ISOSTEARATE, OPUNTIA FICUS-INDICA STEM EXTRACT (PRICKLY PEAR), DEHYDROACETIC ACID, HYALURONIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, CITRAL, CENTELLA ASIATICA LEAF EXRACT, BENZYL SALICYLATE, DISODIUM PHOSPHATE, LINALOOL, TOCOPHEROL, ISOMALT, CI 42090
(BLUE 1), HLAMYDOMONAS EXTRACT – ALGAENIA® (MICRO ALGAE PEPTIDES), SODIUM BENZOATE, ALLANTOIN, LACTIC ACID, MALTODEXTRIN, LECITHIN, PARFUM (FRAGRANCE)

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Frida
Marine Collagen

This cream is amanzing

F
Frida
Marine Collagen

I love it

F
Frida Gegolli
Marine collagen

Marine collagen is the best sleeping mask ever 🥰🥰, gives shine to my skin like a baby

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Frida
Marine Collagen

This cream is amanzing

F
Frida
Marine Collagen

I love it

F
Frida Gegolli
Marine collagen

Marine collagen is the best sleeping mask ever 🥰🥰, gives shine to my skin like a baby