SWISS MARINE RETINOL

CHF 118.00

10 Vlerësime

Përshkrimi

ANTI – AKNE – TRAJTUES PËR ROSACEA – PËRMIRSON TEKSTUREN E LËKURËS & TONIN E SAJ

2 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: me tendence aknatike – të yndyrshme, normale
TEKSTURA: krem me strukturë të lehtë deri në mesatare – perthithet shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: akne, njolla post akne, Rosacea, pore të zgjeruara, kapilarë të thyer, pigmentim, njolla
SHUMË I MIRË PËR: Lloje të lëkurës me prirje aknatike, të yndyrshme dhe normale që kanë nevojë për të përmirësuar strukturen e lëkurës, rritje të nivelit të hidratimit, ulje në madhësinë e poreve, skuqje dhe të kapilarëve të thyer, trajtim me Rosacea, trajtim i përgjithshëm i zbardhjes së lëkurës


APLIKIMI: aplikoni si të dëshironi – ditë / natë


E RËNDESISHME: mund të aplikohet para make-up për të zvogëluar skuqjen e lëkurës – 100% natyrale – retinol detar
– mund të përdoret gjatë shtatëzanisë
– mund të përdoret gjatë muajve të verës


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Ndihmon për të parandaluar aknet
  • Ndihmon ne lehtësimin shenjat e akneve
  • Dukshëm ndihmon për të trajtuar Rosacea
  • Ndihmon për të trashur matricën dermale
  • Përmirëson strukturën qelizore të lëkurës
  • Lëmon rrudhat e thella
  • Përmirëson qëndrueshmërinë dhe tonin e lëkurës
  • Minimalizon dukshëm kapilarët e thyer
  • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës
  • Promovon lëkurë dukshëm më të re

MARINE RETINOL SOS BALM është një Swiss SOS Balm i zhvilluar për të ndihmuar në zvogëlimin e skuqjes së lëkurës, trajtimin e Rosacea / akneve, trashjen e matricës dermale, minimizimin e poreve, lëkurës së mavijosur, plagëve pas AKNE dhe kapilarëve të thyer.

Marine Retinol SOS Balm është një formulim i stabilizuar klinik që ndihmon në parandalimin e shkatërrimit të rrjetit të fibrave të kolagjenit, duke ndihmuar për ta bërë lëkurën të fortë, të butë dhe të qetë – brenda natës me një strukturë dukshëm më të qartë dhe të barabartë.


Për strukturë të përmirësuar të lëkurës dhe ton të barabartë:
– aplikoni vetë ditën apo natën
Për të zvogëluar skuqjen e dukshme para përbërjes:
– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës para make up


TIPARET KRYESORE:
Swiss multi-active complex of Lanablue™️ – Marine Retinol, OKINACEA®️ – sea grape/green caviar, Matrixyl 3000®️ Peptide, multi-award winning Swiss Moss PhytoCellTec™️ dhe Swiss Snow Algae ndihmojnë në lehtësimin e plagëve të akneve dhe dhe shenjave te tyre, parandalojnë formimin të baktereve që shkaktojnë papërsosmëri të lëkurës dhe synon zvogelimin të rrudhave më të thella, duke ngadalësuar ndjeshëm shfaqjen e rrudhave të thella të lëkurës

Lanablue ™️ – Marine Retinol – është një ekstrakt algash me ngjyrë jeshile- blu që gjendet në një burim shumë të veçantë uji me veti ushqyese shumë unike.

Përbërja e tij e jashtëzakonshme – vitaminat, aminoacidet dhe elementët e tjerë – e bëjne Lanablue si një alternativë natyrore retinoide pa efekte anësore të padëshiruara.

Lanablue vepron në diferencimin e keratinocyte duke siguruar një efekt zbutës, një dendësim të epidermës dhe rigjenerimin e lëkurës. Lanablue ™️ është provuar klinikisht se ka një efekt të fuqishëm të zvogëlimit të rrudhave vetëm pas 21 ditësh.

Ingredient

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Shorea Robusta seed Butter, Borage/Glycerides, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-4 Esters, Polyglyceryl-6 Distearate ( natural emulsifier ), Jojoba Esters, Oryza Sativa Starch, Propanediol, Glyceryl Stearate, Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Matrixyl 3000®), maltodextrin, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Lecithin, Hydrogenated Starch, Hydrolysate, Aphanizomenon Flos-Aquae Extract ( Lanablue™ blue-green algae), Jojoba Oil Unsaponifiables, Glycerin, D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Caulerpa Lentillifera Extract ( OKINACEA® sea grape/green caviar ), Phytol ( MossCellTec™ No. 1 – Moss Stem Cells), Isomalt, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Sodium Benzoate, Cetyl Alcohol, Potassium Sorbate Glyceryl Caprylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Magnesium Carboxymethyl, Beta-Glucan, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance).


Customer Reviews

Based on 10 reviews
90%
(9)
0%
(0)
10%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
E
Egzona Kajtazaj

The best :)

Z
Zhan Lin

Prodotti molto buon

I
Inna Calefice
Angenehmes Produkt

Gute Konsistenz und Duft, komfortable Glasflasche mit Spender.
Vorteile: der Balm spendet Feuchtugkeit
Nachteile: wenn man etwas Neigung zur Couperose hat, dann wird die Haut an der Stelle rot, direkt nach der Anwendung und auch langfristig. Die Poren werden grösser

d
drenusha
magic

The best product that I ever used... it does miracles to your skin ... It's a must for acne and oily skin.

K
Kristi
Excellent

It is an excellent product ✨