SWISS MARINE RETINOL


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

ANTI – AKNE – TRAJTUES PËR ROSACEA – PËRMIRSON TEKSTUREN E LËKURËS & TONIN E SAJ

2 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: me tendence aknatike – të yndyrshme, normale
TEKSTURA: krem me strukturë të lehtë deri në mesatare – perthithet shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: akne, njolla post akne, Rosacea, pore të zgjeruara, kapilarë të thyer, pigmentim, njolla
SHUMË I MIRË PËR: Lloje të lëkurës me prirje aknatike, të yndyrshme dhe normale që kanë nevojë për të përmirësuar strukturen e lëkurës, rritje të nivelit të hidratimit, ulje në madhësinë e poreve, skuqje dhe të kapilarëve të thyer, trajtim me Rosacea, trajtim i përgjithshëm i zbardhjes së lëkurës


APLIKIMI: aplikoni si të dëshironi – ditë / natë


E RËNDESISHME: mund të aplikohet para make-up për të zvogëluar skuqjen e lëkurës – 100% natyrale – retinol detar
– mund të përdoret gjatë shtatëzanisë
– mund të përdoret gjatë muajve të verës


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Ndihmon për të parandaluar aknet
  • Ndihmon ne lehtësimin shenjat e akneve
  • Dukshëm ndihmon për të trajtuar Rosacea
  • Ndihmon për të trashur matricën dermale
  • Përmirëson strukturën qelizore të lëkurës
  • Lëmon rrudhat e thella
  • Përmirëson qëndrueshmërinë dhe tonin e lëkurës
  • Minimalizon dukshëm kapilarët e thyer
  • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës
  • Promovon lëkurë dukshëm më të re

MARINE RETINOL SOS BALM është një Swiss SOS Balm i zhvilluar për të ndihmuar në zvogëlimin e skuqjes së lëkurës, trajtimin e Rosacea / akneve, trashjen e matricës dermale, minimizimin e poreve, lëkurës së mavijosur, plagëve pas AKNE dhe kapilarëve të thyer.

Marine Retinol SOS Balm është një formulim i stabilizuar klinik që ndihmon në parandalimin e shkatërrimit të rrjetit të fibrave të kolagjenit, duke ndihmuar për ta bërë lëkurën të fortë, të butë dhe të qetë – brenda natës me një strukturë dukshëm më të qartë dhe të barabartë.


Për strukturë të përmirësuar të lëkurës dhe ton të barabartë:
– aplikoni vetë ditën apo natën
Për të zvogëluar skuqjen e dukshme para përbërjes:
– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës para make up


TIPARET KRYESORE:
Swiss multi-active complex of Lanablue™️ – Marine Retinol, OKINACEA®️ – sea grape/green caviar, Matrixyl 3000®️ Peptide, multi-award winning Swiss Moss PhytoCellTec™️ dhe Swiss Snow Algae ndihmojnë në lehtësimin e plagëve të akneve dhe dhe shenjave te tyre, parandalojnë formimin të baktereve që shkaktojnë papërsosmëri të lëkurës dhe synon zvogelimin të rrudhave më të thella, duke ngadalësuar ndjeshëm shfaqjen e rrudhave të thella të lëkurës

Lanablue ™️ – Marine Retinol – është një ekstrakt algash me ngjyrë jeshile- blu që gjendet në një burim shumë të veçantë uji me veti ushqyese shumë unike.

Përbërja e tij e jashtëzakonshme – vitaminat, aminoacidet dhe elementët e tjerë – e bëjne Lanablue si një alternativë natyrore retinoide pa efekte anësore të padëshiruara.

Lanablue vepron në diferencimin e keratinocyte duke siguruar një efekt zbutës, një dendësim të epidermës dhe rigjenerimin e lëkurës. Lanablue ™️ është provuar klinikisht se ka një efekt të fuqishëm të zvogëlimit të rrudhave vetëm pas 21 ditësh.

Ingredient

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Shorea Robusta seed Butter, Borage/Glycerides, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-4 Esters, Polyglyceryl-6 Distearate ( natural emulsifier ), Jojoba Esters, Oryza Sativa Starch, Propanediol, Glyceryl Stearate, Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Matrixyl 3000®), maltodextrin, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Lecithin, Hydrogenated Starch, Hydrolysate, Aphanizomenon Flos-Aquae Extract ( Lanablue™ blue-green algae), Jojoba Oil Unsaponifiables, Glycerin, D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Caulerpa Lentillifera Extract ( OKINACEA® sea grape/green caviar ), Phytol ( MossCellTec™ No. 1 – Moss Stem Cells), Isomalt, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Sodium Benzoate, Cetyl Alcohol, Potassium Sorbate Glyceryl Caprylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Magnesium Carboxymethyl, Beta-Glucan, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance).


Customer Reviews

Based on 10 reviews
90%
(9)
0%
(0)
10%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
E
Egzona Kajtazaj

The best :)

Z
Zhan Lin

Prodotti molto buon

I
Inna C
Angenehmes Produkt

Gute Konsistenz und Duft, komfortable Glasflasche mit Spender.
Vorteile: der Balm spendet Feuchtugkeit
Nachteile: wenn man etwas Neigung zur Couperose hat, dann wird die Haut an der Stelle rot, direkt nach der Anwendung und auch langfristig. Die Poren werden grösser

d
drenusha
magic

The best product that I ever used... it does miracles to your skin ... It's a must for acne and oily skin.

K
Kristi
Excellent

It is an excellent product ✨

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 10 reviews
90%
(9)
0%
(0)
10%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
E
Egzona Kajtazaj

The best :)

Z
Zhan Lin

Prodotti molto buon

I
Inna C
Angenehmes Produkt

Gute Konsistenz und Duft, komfortable Glasflasche mit Spender.
Vorteile: der Balm spendet Feuchtugkeit
Nachteile: wenn man etwas Neigung zur Couperose hat, dann wird die Haut an der Stelle rot, direkt nach der Anwendung und auch langfristig. Die Poren werden grösser

d
drenusha
magic

The best product that I ever used... it does miracles to your skin ... It's a must for acne and oily skin.

K
Kristi
Excellent

It is an excellent product ✨