SWISS OXYGEN THERAPY


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

ANTI – STRES – HIDRATUES I THELLË – RIGJENERUES

2 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar, normale, e thatë
TEKSTURA: maskë e pasur me krem mëndafshi – me perthithje të shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, të lodhura, lëkura pajetë
SHUMË I MIRË PËR: lëkurë të lodhur të dehidratuar që ka nevojë për gjallëri brenda natës
APLIKIMI: aplikojeni brenda natës me vete ose pas kremit të fytyrës
E RËNDESISHME: – mund të përdoret edhe gjatë ditës si krem intensiv dite – mund të përdoret rreth zonës së syve dhe nën make up


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Jep hidratim të vazhdueshem
  • Përmirëson qëndrueshmërinë dhe zhdërvjelltësinë e lëkurës
  • Menjëherë dhe dukshëm rrit elasticitetin e lëkurës
  • Dukshëm ndihmon në uljen e rrudhave të thella dhe vijave të holla
  • Promovon lëkurë dukshëm më të re
  • Zbeh shenjat e lodhjes, stresit dhe mungesës së gjumit
  • Teknologjia Bio-Oksigjen jep rrezatim të dukshëm
  • Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës

Oxygen Therapy Sleeping Mask është trajtim rrezatues me shumë detyra që punon për të forcuar, ngritur, permirsuar dhe lëkurë të lëmuar duke rivendosur shkëlqimin rinor të lëkurës dhe tonin e lëkurës.

Mundësuar nga një bashkim unik i Bio Oxygen Complex, Bio Energy Mineral Complex dhe Swiss Dermal renewal Complex – Oxygen Therapy Sleeping Mask ofron hidratim intensiv, shkëlqim dhe lëkurë dukshëm më të re brenda natës dhe pas vetëm 1 aplikimi.

Mekanizmat e vetë-rregullimit të lëkurës mbështeten nga Acidi Hyaluronic dhe Swiss Plant Stem Cells, vitaminat C + E.

Niacinamide ndihmon në rivendosjen e lëkurës së dëmtuar dhe zvogëlimin e shfaqjes së shenjave, si dhe zvogëlon në mënyrë dramatike linjat dhe rrudhat ekzistuese, duke parandaluar formimin e rrudhave të reja dhe papërsosmëritë

Rezultatet janë të dukshme pas përdorimit të parë dhe kumulative me përdorimin e vazhdueshëm.


Për shkëlqim brenda natës:
– aplikojeni pas kremit të fytyrës për rezultate që japin hidratim të lëkurës
Si hap fillestar:
– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës para make up
Për një hidratim, riparim dhe shkëlqim maksimal:
– aplikoni si një hap i fundit i gjithë rutinës suaj


TIPARET KRYESORE:

Kompleksi Bio Oksigjen: Active Hydro Carbon, Hyaluronic Acid, NIacinamide, Vitamins C + E, Centella Asiatica Extract, I japin efektivisht lëkurës lagështi të thellë, duke rritur imunitetin e lëkurës dhe duke mbrojtur funksionin e barrierës së lëkurës nga ndotja ditore

Kompleksi Bio Energy Mineral: Ekstraktet gjysmë të çmuara të Gurit Peridot (Oli`Vine) dhe ekstrakte të bimëve detare sigurojnë energji dhe vitalitet intensiv për të rinovuar ndjeshëm dhe zbutur lëkurën brenda natës

Kompleksi Dermal Renewal: një kompleks i avancuar anti-plakje që përmban wiss Snow Algae dhe Swiss Plant Stem Cells – provuar klinikisht që rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke zvogëluar pamjen e lodhur për një pamje të freskët.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Caprylic/Capric triglyceride, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane (Active Hydrocarbon), Sodium Chloride, Olivine Extract (Oli’’Vîne™ bio-mineral complex – Peridot stone), Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Crambe Maritima Extract (Marine plant), Leontopodium Alpinum Extract (Edelweiss Extract), Coenochloris Signiensis Extract (Snow Algae Extract), Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, d-alpha tocopherol, Niacinamide, L-Ascorbic Acid, Isomalt, Lecithin, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Citric Acid, Maltodextrin, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, CI 42090, Dimethicone Crosspolymer, Parfum


Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
G
Gresa Grajqevci

Amazed

J
Jeannine Meyer

Top

L
Leonida
A reward for your skin

This is a reward for my skin after a long exhausting day. After my evening routine, I put it on my skin and my skin looks fresh instantly. I simply love it.

F
Fitore
perfect

It's perfect, really you have to try!!!

L
Leonida
Perfect

Very smooth and feel good on your skin. Simply perfect!

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
G
Gresa Grajqevci

Amazed

J
Jeannine Meyer

Top

L
Leonida
A reward for your skin

This is a reward for my skin after a long exhausting day. After my evening routine, I put it on my skin and my skin looks fresh instantly. I simply love it.

F
Fitore
perfect

It's perfect, really you have to try!!!

L
Leonida
Perfect

Very smooth and feel good on your skin. Simply perfect!