PEPTIDE COMPLEX FACE CREAM


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

HIDRATUES – USHQYES – VITALUZUES DITOR

2OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar / me yndyrë, normale
TEKSTURA: krem ​​mëndafshi i lehtë – me aromë – përthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, pajetë, mungesë shkëlqimi
SHUMË I MIRË PËR: thelbësore për të mbajtur vitalitetin e përditshëm të lëkurës
APLIKIMI: aplikojeni çdo ditë pas pastrimit – ditë / natë


E RËNDESISHME:
– perfekt nën make up
– mund të aplikohet rreth zonës së syve
– aplikoni pas Essence, serumit dhe para maskës së gjumit për rezultatet më të shpejta më të dukshme


PËFITIMET KRYESORE:

  • Stimulon Sintezën e Elastinës
  • Siguron vitalitetin e dukshëm ditor të lëkurës
  • Hidraton dhe zvogëlon rrudhat për një lëkurë më të butë
  • Rrit elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës
  • Lëmon rrudhat e thella dhe vijat e holla
  • Promovon lëkurë dukshëm më të re
  • Rinovon dhe mbron lëkurën në nivel qelizor
  • Kundër dëmtimeve të lëkurës të shkaktuara nga stili i jetës urbane
  • Riparon aktivisht lëkurën me Bio Mimetic Peptides
  • Përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës me PhytoCellTec

Krem 24H Peptide Complex shenjestron shenjat e dukshme moshës dhe punon për të riparuar dhe hidratuar lëkurën ditën dhe natën.

Fuqia rigjeneruese e 3 Peptidave Bio-Mimetike: Argireline®️, Matrixyl 3000®️ dhe Royal Epigen P5 e ndërthurur me Algat e Dëborës Zviceriane dhe 3 tipet e Qelizave Staminale:

Alpine Rose Stem Cells, Nunatak®️ Stem Cells, Grape Stem Cells dhe pasur me vajra esenciale të Avokados dhe Jojobës ,me mbështetje të fortë të Vitamines E&C dhe më e rëndesishmja i pasur me Acidin Hilauronik.

Përqëndrimi i lartë i përbërësve aktivë ushqejnë lëkurën dhe reduktojnë dukjen e vijave të holla dhe rrudhave, duke rivendosur qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj në të njëjtën kohë.

Pas përdorimit, lëkura ngelet e rinovuar, e butë dhe shkëlqyese ditën dhe natën.

Rezultatet janë kumulative me përdorim të vazhdueshëm.


TIPARET KRYESORE:
3 Bio-Mimetic Peptides: Argireline®️, Matrixyl 3000®️ dhe Royal Epigen P5
3 Types of Swiss Plant Stem Cells: Alpine Rose, Nunatak®️ dhe Grape Stem Cells

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Sweet Almond Oil), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (plant-based emulsifier), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (skin conditioning emolient), Glycerin, Propanediol, Persea Gratissima Oil (Avocado oil), Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba oil), Ricinus Communis Seed Oil (Castor oil), D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Glyceryl Stearate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Caprylyl Glycol, 1,3-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vitis vinifera (Grape Stem Cells) Fruit Cell Extract, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Pentapeptide-48 (Royal Epigen P5 ), Saponaria pumila callus culture extract (Nunatak® Stem Cells), Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7(Matrixyl 3000®), Coenochloris Signiensis Extract (Swiss Snow Algae), Hydrogenated Lecithin, Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®), Parfum, Maltodextrin, Isomalt, Lecithin, Phospholipids, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Carbomer, Phenethyl Alcohol, Polysorbate-20, Butylene Glycol, L-Ascorbic Acid (vitamin C), Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid).

Customer Reviews

Based on 6 reviews Write a review

Customer Reviews

Based on 6 reviews Write a review

Customer Reviews

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland