PEPTIDE COMPLEX FACE CREAM

CHF 85.00

9 Vlerësime

Përshkrimi

HIDRATUES – USHQYES – VITALUZUES DITOR

2OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar / me yndyrë, normale
TEKSTURA: krem ​​mëndafshi i lehtë – me aromë – përthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, pajetë, mungesë shkëlqimi
SHUMË I MIRË PËR: thelbësore për të mbajtur vitalitetin e përditshëm të lëkurës
APLIKIMI: aplikojeni çdo ditë pas pastrimit – ditë / natë


E RËNDESISHME:
– perfekt nën make up
– mund të aplikohet rreth zonës së syve
– aplikoni pas Essence, serumit dhe para maskës së gjumit për rezultatet më të shpejta më të dukshme


PËFITIMET KRYESORE:

  • Stimulon Sintezën e Elastinës
  • Siguron vitalitetin e dukshëm ditor të lëkurës
  • Hidraton dhe zvogëlon rrudhat për një lëkurë më të butë
  • Rrit elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës
  • Lëmon rrudhat e thella dhe vijat e holla
  • Promovon lëkurë dukshëm më të re
  • Rinovon dhe mbron lëkurën në nivel qelizor
  • Kundër dëmtimeve të lëkurës të shkaktuara nga stili i jetës urbane
  • Riparon aktivisht lëkurën me Bio Mimetic Peptides
  • Përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës me PhytoCellTec

Krem 24H Peptide Complex shenjestron shenjat e dukshme moshës dhe punon për të riparuar dhe hidratuar lëkurën ditën dhe natën.

Fuqia rigjeneruese e 3 Peptidave Bio-Mimetike: Argireline®️, Matrixyl 3000®️ dhe Royal Epigen P5 e ndërthurur me Algat e Dëborës Zviceriane dhe 3 tipet e Qelizave Staminale:

Alpine Rose Stem Cells, Nunatak®️ Stem Cells, Grape Stem Cells dhe pasur me vajra esenciale të Avokados dhe Jojobës ,me mbështetje të fortë të Vitamines E&C dhe më e rëndesishmja i pasur me Acidin Hilauronik.

Përqëndrimi i lartë i përbërësve aktivë ushqejnë lëkurën dhe reduktojnë dukjen e vijave të holla dhe rrudhave, duke rivendosur qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj në të njëjtën kohë.

Pas përdorimit, lëkura ngelet e rinovuar, e butë dhe shkëlqyese ditën dhe natën.

Rezultatet janë kumulative me përdorim të vazhdueshëm.


TIPARET KRYESORE:
3 Bio-Mimetic Peptides: Argireline®️, Matrixyl 3000®️ dhe Royal Epigen P5
3 Types of Swiss Plant Stem Cells: Alpine Rose, Nunatak®️ dhe Grape Stem Cells

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Sweet Almond Oil), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (plant-based emulsifier), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (skin conditioning emolient), Glycerin, Propanediol, Persea Gratissima Oil (Avocado oil), Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba oil), Ricinus Communis Seed Oil (Castor oil), D-Alpha Tocopherol (vitamin E), Glyceryl Stearate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Caprylyl Glycol, 1,3-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vitis vinifera (Grape Stem Cells) Fruit Cell Extract, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Pentapeptide-48 (Royal Epigen P5 ), Saponaria pumila callus culture extract (Nunatak® Stem Cells), Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7(Matrixyl 3000®), Coenochloris Signiensis Extract (Swiss Snow Algae), Hydrogenated Lecithin, Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®), Parfum, Maltodextrin, Isomalt, Lecithin, Phospholipids, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Carbomer, Phenethyl Alcohol, Polysorbate-20, Butylene Glycol, L-Ascorbic Acid (vitamin C), Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid).

Customer Reviews

Based on 9 reviews
100%
(9)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
D
Dženeta Šimulienė

SWISS PEPTIDE COMPLEX

O
Olga

SWISS PEPTIDE COMPLEX

M
Marigona Mjekiqi

SWISS PEPTIDE COMPLEX

S
Suela
Peptide complex

Eshte krema me e mire qe kam perdorur ndonjeher.Dhe per nje vit kam shpenzuar 5 cope dhe fytyra ime eshte tani super.Big like per ket produkt♥️♥️

F
Fitore
E papershkrueshme

Eshte nje produkt jashtrzakonisht i nevojshem per lekure