SWISS PEPTIDE MATRIX


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

VOLUME FILLING – ULTRA LIFTING – HIDRATUES I THELLE

1.7 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: maskë kremoze mbushëse me vëllim luksoz
PËR LËKURA QË KANË: humbje te vëllimit të epidermës, mungese të qëndrueshmërisë, dehidratim, thatësi, vijat & rrudha
SHUMË I MIRË PËR: rritje të hidratimit, qëndrueshmërisë epidermale
APLIKIMI: aplikojeni brenda natës
E RËNDËSISHME: -mund të përdoret si krem ​​intensiv dite – mund të aplikohet rreth zonës së syve


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Siguron ngritje të shpejtë të dukshme
  • Rigjeneron qelizat e lëkurës
  • Siguron hidratim intensiv të lëkurës
  • Rikthen dinamikën e indeve të fytyrës
  • Siguron efekt të dukshëm të mbushjes së rrudhave
  • Rrit ndjeshëm elasticitetin e lëkurës
  • Rinovon shtresat e thella të lëkurës
  • Siguron butësi të menjëhershme të lëkurës
  • Siguron ngritje të dukshme të kontureve të fytyrës

Peptide Matrix Sleeping Mask jep efekt të hidratimit intensiv, ngritjes dhe mbushjes së rrudhave duke siguruar lipide thelbësore për të mbështetur riparimin e indeve natyrore dhe rritjen e proteinave vitale në lëkurë. Menjëherë pas aplikimit të parë, lëkura është e fortë, e ngritur dhe dukshëm më e re.


Përzierje e fuqishme e komplekseve të peptideve të provuara klinikisht: Vilastine dhe Voluform, në sinergji me kompleksin multi-ceramide SK-INFLUX V, Marine Algae complex, Swiss Plant Stem Cells, Swiss Snow Algae dhe Swiss Ice Awake™️ ndihmojnë për të siguruar ngritje të dukshme dhe të shpejtë efekt me një rritje të fortë të elasticitetit të lëkurës, hidratimit dhe përmirësimit të strukturës pas aplikimit.

Lëkura hidratohet menjëherë dhe mbrohet nga humbja e lagështisë në të ardhmen.
Rezultatet janë të dukshme pas përdorimit të parë dhe kumulative me përdorimin e vazhdueshëm


Për një ngritje natyrore, hidratim dhe shkëlqim:
– aplikojeni pas kremit ​​te fytyrës për hidratim të qëndrueshëm, lekure e ngritur + rezultate të revitalizuara të lëkurës
Për rezultate maksimale:
– aplikoni si një hap i fundit i gjithë rutinës suaj


TIPARET KRYESORE:
SK – INFLUX V
: një kompleks unik sinergjik multi-ceramid i krijuar për të siguruar ristrukturimin e shpejtë të funksionit të barrierës së lëkurës dhe përbërësve të matricës dermale si kolagjeni dhe elastina, duke promovuar rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit

Marine Algae Complex: siguron zvogëlim të menjëhershëm të humbjes së ujit transdermal dhe formon një mbulesë sipërfaqësore mbrojtëse për të siguruar më tej butësi dhe hidratim intensiv të lëkurës

Kompleksi Vilastene: kompleksi aktiv peptidik ndihmon në ngadalësimin e dukshëm të plakjes së lëkurës duke rritur në mënyrë aktive rezistencën e lëkurës duke e mbrojtur atë nga glikizimi i proteinave

Kompleksi Voluform: Kompleksi 3D plumping i peptidit i krijuar për të rimodeluar konturet e fytyrës dhe për të mbushur vija të thella në rrudha nga teknologjia “voluforming” e provuar in vivo për të ngadalsuar procesin e plakjes dhe për të rivendosur dinamikën e indit dermal

Kompleksi Dermal Renewal: një kompleks i avancuar anti-plakje që përmban Swiss Award Winning IceAwake™️ and Swiss Snow Algae- provuar klinikisht që rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke zvogëluar pamjen e lodhur për një pamje të freskët

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Isononanoate, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Dicaprylyl Carbonate, Propylheptyl Caprylate, Lysine Polypeptide, Phenoxyethanol, Potassium Cetyl Phosphate, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Palmitoyl Isoleucine ( VOLUFORM ), Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Disodium Adenosine Triphosphate, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Polyglycerin-3, Ascorbic Acid, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract ( Alpine Rose Stem Cells ), Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hydroxide, Lysine HCI, Tocopherol, Lecithin, Algin ( Sea Algae ), Carica Papaya ( Papaya ) Fruit Extract, Caprylyl Glycol, Ascorbyl Palmitate, Ceramide Np, Ceramide Ap ( SK-INFLUX-V ), Phytosphingosine, Carbomer, Echinacea Purpurea Extract, Cholesterol, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Sussinic Acid ( Ice Awake ), Xanthan Gum, Tripeptide-10 Citrulline ( VILASTENE ), Ceramide Eop. CI 42090 (Blue 1), Citric Acid, Parfum (Fragrance),

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

Customer Reviews

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland