PEPTIDE MULTIPLEX REVITALIZING CONCENTRATE


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

ULTRA ZBUTËS - THELLËSISHT HIDRATUES - RINOVUES

1,7 OZ / 50 ml / Prodhuar në Zvicër 

LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme normale, e thatë, shumë e thatë

TEKSTURA: teksturë serumi unike, luksoze

GJENDJA E LËKURËS: thatësi, dehidratim, linja dhe rrudha

OFRON: përtëritje të thellë, rinovim dhe lëmim të lëkurës

APLIKIMI: aplikojeni - ditë/natë veç ose para kremit të fytyrës dhe/ose maskës së gjumit

CFARË DUHET TË DINI:

Ska aromë

Perfekt nën grim

I përshtatshëm rreth zonës së syve

Produkt „all in one“ mund të përdoret si krem/serum

PËRFITIMET KRYESORE:

Hidraton intensivisht lëkurën dhe redukton dukshëm rrudhat

Riparon në mënyrë aktive lëkurën me Kompleksin Swiss Multi-Peptide

E ushqen thellësisht lëkurën me Swiss Trimoist™ KMF

Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës me Swiss PhytoCellTec™

Për një shkëlqim natyral:

- aplikojeni veç - rezultate afatgjata të shkëlqimit në lëkurë

Për një shkëlqim maksimal:

- aplikojeni para kremit të fytyrës dhe maskës së gjumit

Targeton shenjat e dukshme të plakjes me Peptide Multiplex - koncentrat i fuqishëm trajtues pa aromë, që punon për të riparuar, hidratuar dhe zbutur në mënyrë maksimale lëkurën, ditën dhe natën.

Kompleksi Swiss Multi-Peptide shumë i koncentruar, ushqen lëkurën dhe zvogëlon shfaqjen e linjave të thella/të holla dhe rrudhave, dhe njëkohësisht rikthen qëndrueshmërinë dhe elasticitetin.

Peptide Multiplex është një domosdoshmëri - për të ndihmuar në përmirësimin e pamjes së vijave të thella/të holla, rrudhave, rikthimin e qëndrueshmërisë dhe korrigjimin e parregullsive të strukturës së lëkurës. Rezultatet janë të dukshme pas përdorimit të 1-rë dhe kumulative me përdorim të vazhdueshëm.

TIPARET KRYESORE:

Kompleksi Zviceran Multi Peptid:

-Swiss Perfection Peptide P7 - rigjenerues aktiv i mbrojtjes qelizore, lufton plakjen kronologjike dhe atë mjedisore.

-Peptidi Royal Epigen P5 fitues i çmimit Zviceran për rezultate të shpejta dhe të dukshme rinovimi të bazuara mbi shkencën epigjenetike.

-Swiss Dipeptide Carnosine - parandalon glikacionin e proteinave të lëkurës

-Kompleksi Zviceran i Rinovimit të lëkurës:

-Swiss Trimoist™ KMF - Hidrator Biomimetik 24H

Sistemi hidratues shumë efektiv i Trimoist™ KMF mbështet tre elementët e sistemit vetëekuilibrues të lagështisë së lëkurës:

1. Polisakaridet mbrojnë lëkurën

2. Lipidet lamelare rrisin pengesën e lagështisë

3. Humectants ofrojnë një shpërthim të menjëhershëm të hidratimit

Swiss Snow Algae- e vërtetuar klinikisht se rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke përmirësuar strukturën e lëkurës dhe duke rritur shkëlqimin e saj.

Kompleksi Swiss Bio Stem Cell: një përzierje e qelizave staminale të fuqishme bimore zvicerane të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të komponentëve të matricës jashtëqelizore si kolagjeni dhe elastina, duke promovuar rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit.

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

INCI:
Aqua, Glycine Soja/Glycine Soja (Soybean) Sterols, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (plant-based emulsifier), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (skin conditioning emolient), Trimoist™️ KMF Sodium Stearoyl Lactylate, Tocopheryl Acetate (vitamin E), Glycerin, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Sodium Lactate, Carnosine Dipeptide (and) Lactic Acid, Propanediol, Simmondsia Chinensis Seed Oil ( Jojoba oil ), Sodium Hyaluronate ( Hyaluronic Acid ), Caprylyl Glycol, 1,3-Hexanediol, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Saponaria pumila callus culture extract ( Nunatak®️ Stem Cells), Pentapeptide-48 ( Royal Epigen P5 ) Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7( Matrixyl 3000®️ ), Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Acetyl Hexapeptide-8 ( Argireline®️ ), Maltodextrin, Isomalt, Phospholipids, Polysorbate-20, L-Ascorbic Acid ( vitamin C ), ( PerfectionPeptide P7 ) Acetyl sh-Heptapeptide, hydrogenated Lecithin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexylglycerin, Phenethyl Alcohol.

Customer Reviews

Based on 4 reviews
75%
(3)
25%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Mihrije Ramadani

PEPTIDE MULTIPLEX CONCENTRATE

E
Erestida Jasiene
Supper

Supper

E
Ejkrill Pirrilampo
Magic trick

The best thing on earth for the skin! I Love it day n night!

S
Sena
All in One

The best all-in-one product I've ever got!

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 4 reviews
75%
(3)
25%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Mihrije Ramadani

PEPTIDE MULTIPLEX CONCENTRATE

E
Erestida Jasiene
Supper

Supper

E
Ejkrill Pirrilampo
Magic trick

The best thing on earth for the skin! I Love it day n night!

S
Sena
All in One

The best all-in-one product I've ever got!