PEPTIDE MULTIPLEX CONCENTRATE

CHF 93.00 CHF 110.00

5 Vlerësime

Përshkrimi

ULTRA ZBUTËS - THELLËSISHT HIDRATUES - RINOVUES

1,7 OZ / 50 ml / Prodhuar në Zvicër 

LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme normale, e thatë, shumë e thatë

TEKSTURA: teksturë serumi unike, luksoze

GJENDJA E LËKURËS: thatësi, dehidratim, linja dhe rrudha

OFRON: përtëritje të thellë, rinovim dhe lëmim të lëkurës

APLIKIMI: aplikojeni - ditë/natë veç ose para kremit të fytyrës dhe/ose maskës së gjumit

CFARË DUHET TË DINI:

Ska aromë

Perfekt nën grim

I përshtatshëm rreth zonës së syve

Produkt „all in one“ mund të përdoret si krem/serum

PËRFITIMET KRYESORE:

Hidraton intensivisht lëkurën dhe redukton dukshëm rrudhat

Riparon në mënyrë aktive lëkurën me Kompleksin Swiss Multi-Peptide

E ushqen thellësisht lëkurën me Swiss Trimoist™ KMF

Përmirëson funksionin natyror të barrierës së lëkurës me Swiss PhytoCellTec™

Për një shkëlqim natyral:

- aplikojeni veç - rezultate afatgjata të shkëlqimit në lëkurë

Për një shkëlqim maksimal:

- aplikojeni para kremit të fytyrës dhe maskës së gjumit

Targeton shenjat e dukshme të plakjes me Peptide Multiplex - koncentrat i fuqishëm trajtues pa aromë, që punon për të riparuar, hidratuar dhe zbutur në mënyrë maksimale lëkurën, ditën dhe natën.

Kompleksi Swiss Multi-Peptide shumë i koncentruar, ushqen lëkurën dhe zvogëlon shfaqjen e linjave të thella/të holla dhe rrudhave, dhe njëkohësisht rikthen qëndrueshmërinë dhe elasticitetin.

Peptide Multiplex është një domosdoshmëri - për të ndihmuar në përmirësimin e pamjes së vijave të thella/të holla, rrudhave, rikthimin e qëndrueshmërisë dhe korrigjimin e parregullsive të strukturës së lëkurës. Rezultatet janë të dukshme pas përdorimit të 1-rë dhe kumulative me përdorim të vazhdueshëm.

TIPARET KRYESORE:

Kompleksi Zviceran Multi Peptid:

-Swiss Perfection Peptide P7 - rigjenerues aktiv i mbrojtjes qelizore, lufton plakjen kronologjike dhe atë mjedisore.

-Peptidi Royal Epigen P5 fitues i çmimit Zviceran për rezultate të shpejta dhe të dukshme rinovimi të bazuara mbi shkencën epigjenetike.

-Swiss Dipeptide Carnosine - parandalon glikacionin e proteinave të lëkurës

-Kompleksi Zviceran i Rinovimit të lëkurës:

-Swiss Trimoist™ KMF - Hidrator Biomimetik 24H

Sistemi hidratues shumë efektiv i Trimoist™ KMF mbështet tre elementët e sistemit vetëekuilibrues të lagështisë së lëkurës:

1. Polisakaridet mbrojnë lëkurën

2. Lipidet lamelare rrisin pengesën e lagështisë

3. Humectants ofrojnë një shpërthim të menjëhershëm të hidratimit

Swiss Snow Algae- e vërtetuar klinikisht se rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke përmirësuar strukturën e lëkurës dhe duke rritur shkëlqimin e saj.

Kompleksi Swiss Bio Stem Cell: një përzierje e qelizave staminale të fuqishme bimore zvicerane të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të komponentëve të matricës jashtëqelizore si kolagjeni dhe elastina, duke promovuar rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit.

Ingredients

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

INCI:
Aqua, Glycine Soja/Glycine Soja (Soybean) Sterols, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (plant-based emulsifier), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (skin conditioning emolient), Trimoist™️ KMF Sodium Stearoyl Lactylate, Tocopheryl Acetate (vitamin E), Glycerin, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Sodium Lactate, Carnosine Dipeptide (and) Lactic Acid, Propanediol, Simmondsia Chinensis Seed Oil ( Jojoba oil ), Sodium Hyaluronate ( Hyaluronic Acid ), Caprylyl Glycol, 1,3-Hexanediol, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Saponaria pumila callus culture extract ( Nunatak®️ Stem Cells), Pentapeptide-48 ( Royal Epigen P5 ) Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7( Matrixyl 3000®️ ), Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Acetyl Hexapeptide-8 ( Argireline®️ ), Maltodextrin, Isomalt, Phospholipids, Polysorbate-20, L-Ascorbic Acid ( vitamin C ), ( PerfectionPeptide P7 ) Acetyl sh-Heptapeptide, hydrogenated Lecithin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexylglycerin, Phenethyl Alcohol.

Customer Reviews

Based on 5 reviews
80%
(4)
20%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Ekaterina Ivanova
Very soft care

I see my skin very nutritive and smooth

M
Mihrije Ramadani

PEPTIDE MULTIPLEX CONCENTRATE

E
Erestida Jasiene
Supper

Supper

E
Ejkrill Pirrilampo
Magic trick

The best thing on earth for the skin! I Love it day n night!

S
Sena
All in One

The best all-in-one product I've ever got!