PEPTIDE VITAPLEX CONCENTRATE

CHF 85.00

1 Vlerësime

Përshkrimi
RIGJALLËRUES - HIDRATUES - QETËSUES - ZBARDHUES

1.7 OZ / 50ml / MADE IN SWITZERLAND 

TEKSTURA
: xhel i lehte, luksoz dhe ultra i lehtë
TIPI I LËKURËS
: sensitive, normale, mikse, e yndyrshme, e irrituar, e stresuas
PROBLEMATIKA E LËKURËS
: e irrituar, e stresuar, me tendencë akneike, e thatë, e pabarabartë ne tonalitet/teksturë
SHUM
Ë I MIRË PËR: zbutje, qetësim, zbardhim, stimulimin e kolagjenit
APLIKIMI
: Aplikoni - ditë/natë veçmas ose përpara kremit të fytyrës ose në darkë përpara maskës së natës

E RËNDËSISHME:

- perfekt poshtë grimi
- i përshtatshëm rreth zonës së syve
- Qetëson dhe zbut thellësisht
- Stimulon prodhimin e kolagjenit
- Trajtim anti-stres për lëkurë sensitive

BENEFITET:


- Stimulon sintezën e kolagjenit me Asiaticoside
- Riparon në mënyrë aktive lëkurën me kompleksin e dyfishtë me Peptide
- Benefite anti stress benefits për lëkurë të stresuar me Ectoin Complex
- Mbron dhe zbardh lëkurën sensitive me Niacinamide
- Qetëson dhe shëron lëkurën e stresuar me Allantoin complex
- Stimulon funksionin natyral të barrierës së lëkurës me Biosaccharide Gum -1
- Mbron nga skuqjet dhe inflamacioni me Madecassoside
- Hidraton në mënyrë të butë dhe zbeh dukshëm rrudhat me Acid Hialuronik
- Rigjallëron thellësisht lëkurën me Swiss PhytoCellTec Argan Stem Cells

Përshkrimi


Peptide Vitaplex Concentrate
- përmban ingredientë të përzgjedhur imtësisht për të stimuluar prodhimin e kolahjenit dhe për të korrigjuar shenjat e dukshme të plakjes së lëkurës, ku në të njëjtën kohë të mbrojë dhe biomat e lëkurës nga influencat dëmtuese.
Tekstura e lëkurës do të përmirësohet dukshëm
: thellësia e linjave dhe rrudhave do të reduktohet, konturet e fytyrës do të përforcohen dhe nivelet e lagështisë në lëkurë do të rriten intensivisht, skuqjet do të normalizohen dhe lëkura do të jetë e butë, e njëtrajtësuar dhe plot shkëlqim.

Efekti qetësues
gjithashtu siguron reduktimin e inflamacionit, irritimit, skuqjes dhe e bën lëkurën të duket më rrezatuese. Një shtresë mbrojtëse krijohet për të mbrojtur barrierën natyrale të lëkurës dhe mikrobiomës, gjithashtu mbron nga ndotja dhe irrituesit e jashtëm. I përshtatshëm dhe për lëkurat më sensitive.

Teksturë ultra e lehtë por në të njëjtën kohë ushqyese e cila përbëhet nga ingredientë aktivë të cilët i japin lëkurës një ndjesi të menjëhershme të mëndafshtë dhe një pamje të shëndetshme.


TIPATET KRYESORE:


Syn®️Coll - Palmitoyl Tripeptide-5


SYN®️-COLL
është një tripeptid i fortë kundër rrudhave me një qasje inovative tonifikuese që përfshin rritjen e prodhimit të kolagjenit si dhe mbrojtjen e kolagjenit nga enzimat degraduese. Të dy aktivitetet funksionojnë në mënyrë sinergjike për të arritur një efekt maksimal kundër rrudhave duke ofruar një sekuencë unike veprimesh që imitojnë mekanizmin e trupit të njeriut për të prodhuar kolagjen nëpërmjet TGF-β.

MATRIXYL®️3000 - Palmitoyl Tetrapeptide-7


Palmitoyl Tetrapeptide-7 është një peptid sintetik i përbërë nga aminoacidet glutamine, glicinë, argininë dhe prolinë. Ai funksionon si një përbërës rigjenerues i lëkurës dhe dallohet për aftësinë e tij qetësuese pasi mund të ndërpresë faktorët brenda lëkurës që çojnë në irritim (përfshirë ekspozimin ndaj rrezeve UVB) dhe humbjen e qëndrueshmërisë. Duke punuar në këtë mënyrë, lëkura mund të rifitojë tonifikimin dhe të stimuloje riparimin në mënyrë që rrudhat të reduktohen dukshëm.


Ectoin


Ectoin është një molekulë e fuqishme që mbron lëkurën nga stresi. Ky përbërës aktiv shumë-funksional është në gjendje të parandalojë dëmtimin e qelizave dhe inflamacionin e shkaktuar nga të gjitha llojet e faktorëve të stresit, duke ruajtur kështu bukurinë dhe shëndetin e lëkurës. Ai përdor një qasje shkencore dhe gjithëpërfshirëse për mbrojtjen efikase kundër plakjes së lëkurës duke riparuar dhe përmirësuar lëkurën e dëmtuar, të plakur, të stresuar dhe të irrituar. Ndihmon në sigurimin e vetive të mëposhtme:

• Mbrojtje qelizore and boosting of skin’s self-defense (in vivo)
• Anti ndotje efikase (in vivo)
• Parandalimi i dëmtimit nga rrezet UV (in vivo)
• Përmirësim i rrudhave (in vivo)
• Hidratim në kohë të gjatë – deri në 7 ditë (in vivo)
• Përmirësim në ashpërsinë e lëkurës (in vivo)
• Forcim dhe riparim i barrierës së lëkurës (in vivo)
• Anti irritues dhe reduktim i inflamacionit (in vivo)
• Mbrojtje në nivel qelizor nga UVA/UVB, IR-A


Vitamin B3 / NiacinamideMinimizon linjat e imëta dhe rrudhat – Hulumtimet kanë zbuluar se niacinamidi rrit prodhimin e kolagjenit për të përmirësuar strukturën e lëkurës, duke përfshirë butësinë, linjat e imëta, rrudhat dhe ndihmon në ndriçimin dhe zbehjen e hiperpigmentimit përmes rregullimit të transferimit të melanosomeve.

Duke ju mbrojtur nga stresi oksidativ Niacinamidet ndihmojnë të ndërtojnë qelizat e lëkurës duke mbrojtur gjithashtu ato nga stresi ambiental siç janë ndotja, toksinat apo rrezet e diellit.

Imunitet - Niacinamide ndihmojnë në formimin e keratines, një lloj proteine e cila e mban lëkurën të shëndetshme dhe të tonifikuar.

Barriera lipidike - Niacinamide mund të ndihmojë lëkurën në krijimin e një barriere ceramidesh (lipidike) e cila mund të ndihmojë në ruajtjen e lagështisë. Ky ingrdient ka benefite për të gjitha llojet e lëkurës, sidomos për ato të cilat vuajnë nga ekzema ose lëkurat maturë.

Minimizon skuqjet dhe pa barazinë - Niacinamidet reduktojnë onflamaxionin, kjo ndihmon në qetësimin e skuqjeve nga ekzema, aknet dhe problematikat e tjera irrituese.

Minimizon pamjen e poreve - E mban lëkurën të butë dhe të hidratuar e cila ka një benefit sekondar- një reduktom natyral në madhësinë e poreve gjatë kohës së përdorimit.

Mbron nga dëmtimi i Diellit - Niacinamidet mund të rindërtojnë qeliza të shëndetshme dhe ndërkohë mbron nga dëmi që shkaktohet nga rrezet ultra violetë.

Trajton hiperpigmentimin - si pasoje e prodhimit të kolagjenit.


PhytoCellTec™️ Argan
bazohet në qelizat staminale të bimëve të cilat janë derivate të pemës rezistente të Arganit. PhytoCellTec™️ Argan është ingredienti aktiv i parë që demonstron një efekt mbrojtës të provuar në qelizat burimore të lëkurës reale, i cili është në gjendje të arrijë një përtëritje të thellë dhe të dukshme të lëkurës së njeriut.


Biosaccharide Gum-1


Një përbërës hidratues dhe qetësues i lëkurës. Funksionon duke lidhur ujin në epidermë dhe duke krijuar një shtresë që lidh lagështinë në lëkurë e cila ofron një ndjesi të butë dhe të lëmuar. Përveç hidratimit afatgjatë, ai funksionon edhe si një anti-irritues.


Acidi Hialuronik


Gjendjet në të dyja shtresat e lëkurës – në dermë dhe epidermë, ka një strukturë stabilizuese mbrojtëse dhe një funksion shok-përthithes. Acidi Hialuronik ka një veti penetruese në lëkurë për të përçuar një hidratim unik dhe veti viskoelastike të cilat zbusin lëkurën dhe rivendosin elasticitetin në lëkurë. Kështu arrihet një efekt perfekt anti rrudhë.

Alantoina


I vlerësuar shumë për qetësimin, shërimin e lëkurës - Ndihmon në heqjen e shtresës së jashtme të epidermës (lëkura e “vdekur”) dhe promovon formimin e indeve të shëndetshme. Gjithashtu zbut lëkurën dhe i mundëson asaj të thithë më shumë lagështi. Alantoina siguron një mbrojtës natyral për shërimin e lëkurës dhe besohet se promovon rigjenerimin e qelizave. Duke stimuluar procesin natyral të përtëritjes, alantoina mund të ndihmojë në heqjen e shenjave të akneve dhe të krijojë një tonalitet më të ekuilibruar të lëkurës.

Madecassoside
- është i izoluar nga Centella Asitica dhe përdoret si një agjent terapeutik në shërimin e plagëve dhe gjithashtu si një agjent anti-inflamator, duke mbrojtur lëkurën e ndjeshme kundër skuqjes dhe ndotësve, duke ndihmuar në trajtimin e llojeve të dëmtuara të lëkurës.

Asiaticoside
- është një glikozid triterpen i izoluar nga Centella Asiatica i cili ka vërtetuar në kërkime se stimulon sintezën e kolagjenit në qelizat fibroblaste të lëkurës njerëzore.

Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Propylene Glycol, Stearic Acid, Panthenol, Glyceryl Stearate, Sodium Polyacrylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, Palmitoyl Tetrapeptide-7 ( Matrixyl 3000® ), Ascorbyl Tetraisopalmitate ( VITAMIN C ), Propanediol, Palmitoyl Tripeptide-5
( Syn®Coll ), Tocopheryl Acetate ( VITAMIN E ), Maltodextrin
, Niacinamide, DMDM Hydantoin, Ectoin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Lecithin, Madecassoside, Disodium EDTA, Asiaticoside, Xanthan Gum, Argania Spinosa Sprout Cell Extract ( PhytoCellTec Argan ), Iodopropynyl Butylcarbamate, Betaglucan, Isomalt, Allantoin, Parfum (Fragrance).Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
G
Gresa Grajqevci
Great, as always!🥰

Great, as always!🥰