RETINOL COMPLEX

€115.00

Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

TRAJTUES - PËRMIRËSUES - RIGJENERUES

1.7 OZ / 50ml / MADE IN SWITZERLAND


TEKSTURA: unike, serum luksoz

LLOJI I LËKURËS: sensitive, e yndyrshme , mikse, normale

PROBLEMATIKAT: mungesa e tonifikimit/elasticitetit, akne, linja & rrudha, skuqje, teksturë jo e njëtrajtshme.

SHUMË I MIRË PËR: rigjenerim të thellë, rinovim dhe zbutje të teksturës.

APLIKIMI: Aplikojeni vetëm në darkë përpara hidratuesit apo maskës së natës. Gjatë ditës përdorni patjetër SPF 50+.

DUHET TË DINI:

-I përshtatshëm për zonën rreth syve

-Përdorimi vetëm në darkë

-Në mëngjes përdorim i domosdoshëm i SPF 50+


BENEFITET E TIJ:

- Trajton në mënyrë aktive me Adenosine

-Redukton skuqjet me Red Ginseng Active-R

-Rekuperon teksturën e lëkurës me Encapsulated Retinol 9%

-Përmirëson elasticitetin e lëkurës me Mikro-Algae Vita SP

-Zbeh linjat e holla dhe rrudhat me Acid Hialuronik

-Tkurr poret dhe zbeh tonalitetin me Phytic Acid.


Retinol Complex Concentrate është një retinol potent dhe i formuluar në mënyrë unike për të hidratuar, balancuar, përsosur, zbardhur, rigjeneruar dhe për të dhënë benefite anti age me një ingredient Zvicerian të fuqishëm i cili është Retinol (9% Encapsulated)- që përthithet lehtë dhe në mënyrë konstante.

Tekstura fluide e cila përmirëson dukshëm mungesën e tonifikimit dhe elasticitetit, përmirëson dukshëm rrudhat duke krijuar një tonalitet/teksturë të njëtrajtshme.

Retinol Complex Concentrate përfshin Adenosine e cila stimulom prodhimin e kolagjenit, Micro-algae Vita SP dhe Hyaluronic Acid - japin hidratim të thellë në lëkurë.

Red Ginseng Active-R , i jep lëkutës mbrojtje si nje antioksidant duke i dhënë njëkohësishy energji dhe benefite anti-inflamatore. Retinol Complex Concentrate fuqizohet nga BisaboLife®️ i cili ka shumë benefite lidhur me zbutjen e lëkutës dhe zbehjen e skuqjeve. PHYTIC ACID eksfoljon lëkurën dhe ka benefite në zbehjen e saj.


Si përdoret:

- Përdoreni vetëm në darkë përpara hidratuesit

- Mbroni lëkurën me SPF 50+ çdo ditë

- I sigurt për tu përdorur në zonën rreth syve.

Teknologjia e kapsulimit

Kur përqëndrohet në nivele mjaft të larta për të pasur një efekt të dukshëm në plakjen e lëkurës, Retinoli mund të shkaktojë acarim në formën e djegies, skuqje dhe rrjepje. Ne vendosëm të gjenim një zgjidhje.

Meqenëse këto efekte anësore të retinolit shpesh vijnë kur ingredienti aktiv përqëndrohet shumë shpejt, ne
projektuam një sistem unik të përqëndrimit dhe të lëshimit të tij në kohë.

Ingredienti aktiv është i kapsuluar në “cylcoextrins” (të përbëra nga
oligosakaridet që përftohen nga tretja enzimatike e niseshtesë).
Teksa formula masazhohet në lëkurë, kapsulimi
shpërbëhet dhe vitamina A lirohet ngadalë në thellësi të lëkurës.

Kjo minimizon ndjeshëm rrezikun e irritimit, siguron
që përfitimet e lëkurës të merren ngadalë dhe për një periudhë të gjatë kohore.

PËRFITIMET:

• Rritja e bio-disponueshmërisë së një aktivi të inkorporuar
• Përmirësimi i aktivitetit bazuar në kohën e lëshimit (i matur me penetrimin e lëkurës in-vitro)
• Rritja e qëndrueshmërisë së ingredientit aktiv kundër oksidimit
• Përbërësit aktivë në kompleks mbrohen nga sulmet kimike dhe fizike në mjedisin kompleks
• Formimi i komplekseve hidro- të tretshme
• Toksicitet i reduktuar i substancave
• Përmirësimi i qëndrueshmërisë së formulimit
• Mbrojtja e aktivëve të ndjeshëm (stabilitet)

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: : AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, AVENA SATIVA ( OAT )
KERNEL EXTRACT, DIPENTAERYTHRITYL HEXACAPRYLATE/HEXACAPRATE, 1,2-HEXANEDIOL,
SCLERONIUM GUM, RETINOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER,
LECITHIN, DIMETHICONE, BISABOLOL, CAPRYLYL GLYCOL, SPIRULINA MAXIMA EXTRACT
GLYCERIN, ADENOSINE, SORBITAN OLEATE, PHYTIC ACID, TOCOPHEROL, PROPANEDIOL,
CITRIC ACID, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, PARFUM (FRAGRANCE)

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland