SWISS ROYAL PLASMA

CHF 93.00 CHF 110.00

3 Vlerësime

Përshkrimi

TRANSFORMUES – USHQYES – RINOVUES

1.7 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: formule e pasur me xhel me vaj
PËR LËKURA QË KANË: dehidratim, vija & rrudha, lëkurë e varur
SHUMË E MIRË PËR: llojet e lëkurës së thatë, shumë të thatë – (ekzema, psoriasis)
APLIKIMI: aplikojeni vetëm brenda natës – redukton indet e tepërta
E RENDESISHME: -mund të aplikohet rreth zonës së syve – e shkëlqyeshme për klimat e ftohta – aplikojeni sa herë që lëkura ndihet shumë e thatë dhe / ose e dehidratuar


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Përmirësimi i rezervave të ujit Dermal
  • Uljet e Humbjes së Ujit Trans Epidermal
  • Përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës
  • Rinovon shtresat e thella të lëkurës
  • Ndihmon në ristrukturimin dhe riparimin e lëkurës
  • Ndihmon në forcimin e fibrave të kolagjenit dhe elastinës
  • Siguron hidratim të thellë dhe të zgjatur të lëkurës
  • Rrit aftësinë e lëkurës për të mbetur e fortë dhe elastike

Një përparim i vërtetë në gjumin e bukurisë, provoni 3D Hydration hydra-concept për qarkullimin e lagështisë në të gjitha shtresat e lëkurës dhe rritjen e niveleve natyrore të acidit hialuronik.

Cilësi ultra luksoze e xhelit vajor shkrihet në lëkurën tuaj duke e hidratuar thellësisht dhe riparuar lëkurën tuaj brenda natës.

Kompleksi intensiv Mega i përbërësve të patentuar dhe fitues të çmimeve provuar klinikisht se furnizon lagështi jetësore thellë lëkurën tuaj dhe forcon matricën dermale përmes një përzierje të Swiss Goji Stem Cells, Swiss Peptides, Multi-Mineral Bio Complex, Colloidal Gold, Royal Jelly dhe Caviar Extract.

Komplekset jashtëzakonisht të forta hidratuese dhe ristrukturuese të lëkurës si PENTAVITIN®️, EXPERTMOIST®️, AQUAXYL™️ punojnë në sinergji për tu dhënë përbërësve aktivë thellë brenda shtresave të lëkurës dhe për të siguruar efekte hidratuese dhe riparuese të menjëhershme dhe afatgjata


Për një shkëlqim natyror hidratues:
– aplikojeni pas kremit të fytyrës për rezultate të afatgjata të lëkurës me shkëlqim
Për riparim dhe shkëlqim maksimal:
– aplikojeni si një hap i fundit të gjithë rutinës suaj


TIPARET KRYESORE:
PENTAVITIN: PENTAVITIN®️ është një krem ​​hidratues shumë i efektshëm që përmban karbohidrate natyrale. Përbërja e tij është shumë e ngjashme me atë të fraksionit natyror të karbohidrateve që gjendet në lëkurën e njeriut.

PENTAVITIN®️ nuk është si agjentët e tjerë hidratues.

Për shkak të vetive të tij lidhëse PENTAVITIN®️ jo vetëm që hidraton më mirë dhe më gjatë, por edhe mbetet aktiv në kushte lagështie të ulët.

Efekti magnet i ujit i PENTAVITIN®️ është kumulativ gjatë përdorimit të vazhdueshëm
EXPERTMOIST®️: XPERTMOIST®️ molecular përmban përbërës aktivë specifik me një efekt të lartë hidratues dhe rigjenerues që i jep lëkurës një ndjesi të këndshme, edhe në kushte ekstreme.

Sistemi i lindjes okluzive ka një sipërfaqe të shkëlqyeshme kontakti me lëkurën, duke minimizuar TEWL dhe duke ndihmuar përbërësit aktivë të depërtojnë në mënyrë më efikase në lëkurë


AQUAXYL ™️: Një efikasitet hidratues dhe ristrukturues arrihet me harmonizimin e rrjedhës hidrike të lëkurës.

AQUAXYL përmirëson rezervat e ujit dhe kufizon humbjen e ujit. Lëkura është e ekuilibruar, e hidratuar dhe e ristrukturuar, duke e bërë atë të pajisur më mirë për të luftuar agresionet e jashtme.

Nga muaji i parë i trajtimit, AQUAXYL rikthen rezervat e ujit dermal duke rritur nivelet e acidit hialuronik dhe sulfatit kondroitin, duke kufizuar degradimin e acidit hialuronik dhe ndihmon në forcimin e barrierës lëkurore duke stimuluar sintezën e ceramideve, të cilat formojnë mburojen e padepërtueshme midis qelizat e lëkurës


PHYTOCELLTEC ™️ GOJI: ringjall qelizat burimore mesenchymal dhe rrit prodhimin e tyre ekzozome. Kjo rezulton në prodhimin e përmirësuar të përbërësve të matricës jashtëqelizore siç janë kolagjeni dhe elastina nga fibroblastet


ROYAL EPIGEN P5: Frymëzuar nga shkenca epigjenetike, RoyalEpigen P5 është krijuar për të vonuar plakjen e lëkurës. Të dy stilet e jetës dhe faktorët e mjedisit kanë një ndikim në epi-gjenomin e qelizave të lëkurës dhe kështu ndikojnë në vitalitetin e tyre


ACB BIO CHELATE – 5: ACB Bio-Chelate 5 përmban pesë minerale thelbësore: Silic, Magnez, Bakër, Hekur dhe Zink. Kjo ndihmon në rritjen e funksioneve të tilla si formimi i kolagjenit, rrit thithjen e Vitaminës C dhe ndihmon në qarkullimin e oksigjenit dhe rritjen e qelizave

ROYAL JELLY: Koktej i vërtetë me lëndë ushqyese dhe tonik, Royal Jelly gjithashtu ka veti të shkëlqyera hidratuese të cilat funksionojnë duke stimuluar sintezën e kolagjenit dhe rigjenerimin e lëkurës


COLLOIDAL GOLD: Ari përdoret si një agjent anti-inflamator dhe kur ky produkt aplikohet në lëkurë, ndihmon në zvogëlimin e skuqjes dhe inflamacionit
CAVIAR EXTRACT: Ekstrakti i Caviar është i pasur me:
– proteina të shumta si vitellin ,
– lipide: acid oleic (29%), palmitic (21%), omega 3 (18%) dhe omega 6,
– elemente oligo: fosfor dhe jod

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Caprylic/Capric Triglyceride, Aqua (Water), Saccharide Isomerate ( PENTAVITIN® ), Sodium Acrylates Copolymer ( LECIGEL™), Xylitylglucoside, Lecithin, Anhydroxylitol ( AQUAXYL™), Glycerin, Xylitol, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Propylene Glycol, Pseudoalteromonas Ferment Extract ( XPERTMOIST® ), Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Xanthan Gum, Calcium Aluminum Borosilicate, Caprylyl Glycol, Caramel, Citric Acid, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Ascorbic Acid ( Vitamin C , Lycium Barbarum Callus Culture Extract ( PhytoCellTec Goji ), Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, CI 77891 (Titanium Dioxide), Pentapeptide-48 ( Royal Epigen P5 ) Lecithin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Colloidal Gold, Royal Jelly Extract, Alanine, Proline, Serine, Sodium Phosphate, Silica, Caviar Extract, CI 14700 (Red4), Maltodextrin, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Tin Oxide, Parfum (Fragrance).

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
a
ada alija

SWISS ROYAL PLASMA

A
Ana
best

I really like to use it in winter it helps my very dry skin to feel smoth and healthy.

E
Eridiola Bico
Excellent!

I have used 90% of the products. All of them are very friendly to me! I have more than a year and a halh of usage in day and night product. I have also refered them to my mom and my sister in law and both are very happy to discovered agestop.