STEM CELL THERAPY CONCENTRATE

CHF 85.00

4 Vlerësime

Përshkrimi

TONIFIKON - JEP ENERGJI - HIDRATON

1.7 OZ / 50ml / MADE IN SWITZERLAND 

LLOJI I LËKURËS: sensitive, mikse, normale

TEKSTURA: teksturë e lehtë xheli - përthithet menjëherë

PËR LËKURA QË KANË: thatësi, vija të holla & rrudha, mungesë elasticiteti

SHUMË I MIRË PËR: tonifikim dhe hidratim i menjëhershëm

APLIKIMI: ditë/natë përpara kremit të fytyrës

E RËNDËSISHME:

- perfekt poshtë grimit

- mund të përdoret rreth zonës delikate të syve

- perfekt si një trajtim për ti dhënë lëkurës energji gjatë ditës

- perfekt për stinën e verës, klima të nxehta/me lagështi

PËRFITIMET KRYESORE:

I jep energji lëkurës së lodhur

Rrit elasticitetin

Zbut teksturën

Mbush rrudhat dhe vijat e holla

Efekt i shpejtë dhe tonifikues

Mbron proteinat e lëkurës nga

stresi oksidativ

Shkëlqim i menjëhershëm pas aplikimit të parë

STEM CELL ABSOLUTE CONCENTRATE është një trajtim intesiv i cili menjëherë tonifikon, hidraton, rrit elasticitetin, hidraton lëkurën e lodhur/pa jetë dhe i dhuron asaj një pamje më vitale e më të tonifikuar.

EPS SEAFILL®️dhe LIFTONIN EXPRESS®️- provuar klinikisht se këto përbërës punojnë për të sjellë tonifikim dhe mbushje të rrudhave gjatë aplikimit.

Do të keni përmirësim të cilësisë së lëkurës, teksturës dhe gjithashtu shkëlqim e vitalitet.

STEM CELL ABSOLUTE Concentrate do të zbehë pamjen e e rrudhave/ vijave të holla, duke rritur aftësinë e saj për të ruajtur lagështinë e duke pasur si rezultat një lëkurë të freskët plot shkëlqim.

SWISS STEM CELLS, bimë të rralla Alpine ( Nunatak, Edelweiss dhe Trëndafili Alpin) do të rigjenerojnë shumë shpejt lëkurën tuaj duke e bërë atë të duket më e njëtrajtshme, më e rafinuar dhe plot shkëlqim. Rezultatet shihen me përdorim të vazhdueshëm.

Për një tonifikim të shpejtë dhe lëkurë të njëtrajtësuar:

-aplikojeni para kremit të fytyrës për një efekt lifting, zbehës rrudhadh dhe një lëkurë plot energji.

TIPARE KRYESORE:

Kompleksi Swiss Bio Stem Cell: një përzierje e qelizave staminale bimore të fuqishme zvicerane të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të përbërësve të membranës qelizore si kolagjeni dhe elastina, duke promovuar rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit.

EPF SEAFILL®️: është një Eksopolisakarid Detar i pastruar dhe i renditur plotësisht. Pesha e tij e lartë molekulare i jep atij një afinitet të veçantë për lëkurën dhe veti interesante sipërfaqësore për mbushjen e rrudhave.

Provohet klinikisht se EPS SEAFILL®️ ofron:

- Një efekt tërheqës në fibrat e kolagjenit

- Efekt njëtrajtësues i menjëhershëm (15 min)

- Efekt anti rrudhë i menjëhershëm (15 min)

LIFTONIN®️-EXPRESS: është një përbërës aktiv tërheqës dhe tonifikues inovativ i menjëhershëm që bazohet në një teknologji revolucionare që përmban një liofilizim të bërë nga mikroalga Porphyridium Cruentum me fikokoloide makromolekulare të ngulitura në një membranë filmi të bërë nga polimere natyrale. Efekti tërheqës fizik është intensiv, i dukshëm menjëherë dhe zgjat për disa orë. Lloje të ndryshme rrudhash minimizohen në mënyrë të dukshme dhe të matshme. Ofron një efekt tonifikues të dukshëm menjëherë dhe të qëndrueshëm deri në 74% brenda një ore.

SWISS SNOW ALGAE®️: E vërtetuar klinikisht se rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke zbehur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke reduktuar pamjen e lodhur për një pamje të rifreskuar.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

INCI: AQUA (SWISS GLACIER WATER), PROPANDEDIOL, GALACTOARABINAN (LaraCare - PLANT COLLAGEN), 1,2-HEXANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), HYDROXYETHYLCELLULOSE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, LEONTOPODIUM ALPINUM CALLUS CULTURE EXTRACT (EDELWEISS STEM CELLS), DEHYDROACETIC ACID, CHLORPHENESIN, SAPONARIA PUMILA CALLUS CULTURE EXTRACT (PhytoCellTec NUNATAK®), ISOMALT, RHODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL CULTURE EXTRACT(PhytoCellTec ALPINE ROSE®) SACCHARIDE ISOMERATE (PENTAVITIN®), LECITHIN, LACTIC ACID, ISOMALT, SODIUM CITRATE, COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT (SWISS SNOW ALGAE®), MALTOTEXTRIN, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT (RED SEAWEED EXTRACT), LITHOTHAMNION CALCAREUM EXTRACT (RED MARINE ALGAE EXTRACT), TAMARINDUS INDICA SEED GUM (UNITAMURON H-22 -VEGETABLE HYALURONIC ACID), CARBOMER, POLYSORBATE 20, ALTEROMONAS FERMENT EXTRACT (EPS SEAFILL®), HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE & PULLULAN & PORPHYRIDIUM EXTRACT (LIFTONIN EXPRESS®), ETHYLHEXYLGLYCERIN, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LACTATE, CI 77891, CI 60730 (VIOLET 2), CITRIC ACID, PARFUM,

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
s
sabrina jacquin
Formidable

Donne de l éclat à la peau texture non grasse j aime beaucoup mais pas tester assez longtemps pour voir les effets …

N
Nadia Yakubova

STEM CELL THERAPY CONCENTRATE

A
Arbnora Dehari
Magic

Feel better

C
Cath Witts
The best thing ever happened to me.

I use Stem Cell Absolute since the year of its creation, my absolutely favorite from the whole line. The concentrate was with me on the after plastic surgery days and there is nothing else I want more to have for my daily beauty routine. Hope, it’s never leave the AGE Stop product line.