STEM CELL PLASMA CONCENTRATE


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

NDRIÇUES – HIDRATON THELLESISHT – RIGJALLËRON

1.7 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, normale, e thatë
TEKSTURA: koncentrat i pasur – perthithet shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, vija & rrudha
SHUMË I MIRË PËR: llojet e lëkurës që kanë nevojë për përtëritje të thellë, rinovim
APLIKIMI: aplikojeni para kremit së fytyrës – ditë / natë
E RËNDESISHME: mund të aplikohet rreth zonës së syve – perfekt nën make up


PËRFITIMET KRYESORE:

  • I jep energji lëkurës se lodhur
  • Rrit rinovimin e lëkurës
  • Rrit butësinë e lëkurës
  • Përmirëson barazinë e tonit të lëkurës
  • Rinovon shtresat e thella të lëkurës
  • Mbron proteinat e lëkurës nga stresi oksidativ
  • Rrit shkëlqimin pavarësisht nga një mënyrë jetese e vrullshme
  • Ul skuqjen dhe rrit elasticitetin e lëkurës

Frymëzuar nga Shkenca Epigjenetike, serumi Stem Cell Plasma është krijuar për të ngadalësuar plakjen e lëkurës me një Kompleks Swiss Triple Dermal.

Përqendrimi i plazmës së qelizave staminale është zhvilluar për infuzionin e përditshëm të lëkurës me një përzierje të fuqishme të përbërësve të provuar klinikisht, Swiss Award Winning që ndihmojnë në rinovimin e qelizave të lëkurës duke mbështetur nivelet e kolagjenit dhe elastinës duke promovuar një fytyrë më të butë, më rrezatuese, të ngritur dukshëm dhe rinore, hidratim 24H dhe minimizim dramatik të vijave të imta dhe rrudhave.

Serumi Stem Cell Plasma butësisht ndriçon dhe barazon tonin e lëkurës, provuar klinikisht se zvogëlon në mënyrë aktive pamjen e lodhur për një lëkurë të rinovuar në mënyrë dramatike dhe të rinovuar dukshëm e cila duket e fortë dhe rrezatuese


Për një shkëlqim natyral:
– aplikojeni para kremit të fytyrës për rezultate të gjata me shkëlqim të lëkurës
Si hap fillestar:
– aplikoni si një hap të fundit në rutinën tuaj të kujdesit ndaj lëkurës para make up
Për një shkëlqim maksimal:
– në një ditë pa make up, aplikoni si hapin e fundit të gjithë rutinës suaj


TIPARET KRYESORE:
Kompleksi Swiss Bio Stem Cell: një përzierje e Swiss Bio Plant Stem Cells të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të përbërësve të matricës jashtëqelizore si kolagjeni dhe elastina, duke nxitur rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit

Kompleksi Swiss Peptide: një kompleks gjithëpërfshirës për rigjallërimin e lëkurës bazuar në shkencën epigjenetike, i cili përmban peptidin Swiss Award Winning Royal Epigen P5 për rezultatin e përtëritjes së shpejtë dhe të dukshme

Kompleksi Dermal Renewal: një kompleks i avancuar anti-plakje që përmban Swiss Award Winning IceAwake™️ and Swiss Snow Algae- provuar klinikisht që rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke zvogëluar pamjen e lodhur për një pamje të freskët

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Pyrus malus extract (Apple fruit extract), Rhododendron Ferrugineum Extract ( Alpine Rose extract ), Glycerin, Propylene Glycol, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Aqua, Tocopheryl Acetate ( vitamin E ), Niacinamide, Sodium Hyaluronate ( Hyaluronic acid ), Ascorbyl Palmitate (vitamin C), Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Hydrolized Silk, Lecithin, Pentapeptide­ 48 ( Royal Epigen P5 ), Palmitoyl Tripeptide­1, Palmitoyl Tetrapeptide­7 ( Matrixyl 3000® ), Bifida Ferment Lysate, Isomalt, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Saponaria Pumila Callus Culture Extract (PhytoCellTecTM Nunatak®), Succinic Acid (and) Maltodextrin ( IceAwake™), Phytol (and) Isomalt ( MossCellTec™ No. 1), Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract ( PhytoCellTec™ Alp Rose ), Lycium Barbarum Callus Culture Extract ( PhytoCellTec™ Goji ), Dimethicone, Ciclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii ( Shea ) Butter, Citric Acid, CI 19140, Parfum.

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
P
Peter B.

perfect

E
Eliana Xibrraku
The best

I perdor prej nje viti tashme produktet tuaja dhe jane nje dashuri.
Nuk mund ti ndaj asnje moment nga vetja.
I dashuroj 🥰🥰🥰🥰

E
Eurenta Koci
The best

I love it,it’s been 3 year using Agestop.

M
Mimoza
The best of 👍

The best of serums 👍

J
Jonida Beqiri
My favorite

I love those products

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
P
Peter B.

perfect

E
Eliana Xibrraku
The best

I perdor prej nje viti tashme produktet tuaja dhe jane nje dashuri.
Nuk mund ti ndaj asnje moment nga vetja.
I dashuroj 🥰🥰🥰🥰

E
Eurenta Koci
The best

I love it,it’s been 3 year using Agestop.

M
Mimoza
The best of 👍

The best of serums 👍

J
Jonida Beqiri
My favorite

I love those products