SWISS ALPINE GLOW PEELING SCRUB MASK


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

Jep shkëlqim – Eksfolion – Përmirëson

1.7 OZ / 50ml / MADE IN SWITZERLAND / @agestop.ch


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e yndyrshme, e kombinuar, normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: maskë e pasur eksfoliuese me silicë minerale, acid laktik + enzima
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, mbingarkesë, teksturë dhe ton të pabarabartë të lëkurës
SHUMË I MIRË PËR: pastrim të thellë, shkëlqim dhe ripërtëritje
APLIKIMI: përdoret deri në 3 herë në javë
– aplikojeni në fytyrë të thatë ose të lagur
– Prisni 10 minuta për ta hequr me masazh
– dhe hiqeni me sfungjer të lagur
(no rolling effect when applied to wet face)


E RËNDESISHME:
– teksturë luksoze që nuk than lëkurën
– rruaza silice minerale eksfoluese ultra të buta
– eksfolim i butë përmes 4 metodave të balancuara me profesionalizëm
– Eksfolimi fizik, kimik, enzimatik + rolling


PËRFITIMET KRYESORE:

I jep shkëlqim lëkurës së pajetë dhe të lodhur
2 Metoda të veçanta aplikimi
4 Metoda të veçanta eksfolimi
Ofron eksfolim efektiv dhe të butë
Përshtatet edhe për llojet më të ndjeshme të lëkurës
Përmirëson uniformitetin dhe strukturën e tonit të lëkurës
Zhbllokon poret dhe zvogëlon madhësinë e poreve
Ofron rezultate të dukshme në vetëm 10 minuta
I jep lëkurës efekt mat dhe kontrollon prodhimin e yndyrës
Eksfolim efektiv pa skuqje dhe irritim

Maska Swiss Alpine Glow Peeling Mask është një trajtim i avancuar, por i butë për riteksturimin, shkëlqimin dhe eksfolimin e lëkurës epidermale. Shpejt dhe dukshëm rigjallëron lëkurën e pa jetë.

Në vetëm 10 minuta, pamja e linjave të fytyrës zvogëlohet dhe struktura e lëkurës duket më e lëmuar, më e paster dhe më rrezatuese, ndërsa pamja e madhësisë së poreve zvogëlohet.

Meqenëse lëkura ri-teksturizohet, formula ndihmon në mbështetjen e përthithjes së trajtimeve aktuale të lëkurës për të maksimizuar efikasitetin e tyre dhe për të përmirësuar rezultatet e dukshme.

3 Nivele Eksperte të Eksfolimit: fizike, kimike dhe enzimatike

– Mineralet mikro-eksfoluese (silicë): Lëmon dhe zbut menjëherë lëkurën, lëkurën e pa jetë dhe të thatë.
– Acidi laktik (AHA): Një acid alfa hidroksi me origjinë nga qumështi që eksfoliohet butësisht
dhe zbut lëkurën.
– Ekstrakti i papajës: Ekstrakt natyral i pasur me enzima, ndihmon në përmirësimin e shkëlqimit të lëkurës

Niveli i mahnitshëm i 4-t i eksfolimit me rrotullim:

– Maska do të rrokulliset në copa të vogla së bashku me lëkurën tuaj të vdekur përmes masazhit të butë, falë pluhurit ultra të butë të niseshtës së misrit.
– Maska nuk thahet


Ndriçoni dhe rigjeneroni:

– Niacinamide – ofron përfitime të jashtëzakonshme ndriçuese
– Algat Swiss Snow – aktivizojnë faktorët e jetëgjatësisë në qelizat e lëkurës
– Ekstrakti i kërpudhave të borës – hidraton, mbron dhe qetëson
– Qelizat staminale Swiss Edelweiss – rinovon dhe mbron lëkurën nga plakja e parakohshme

Maska jonë bazohet në burimin ekskluziv të ujit zviceran të lartë alpin, i provuar se qetëson dhe kujdeset butësisht lëkurën gjatë eksfolimit.
2 mënyra për të arritur lëkurë të shndritshme dhe rrezatuese në pak minuta:

1. Aplikojeni deri në 3 herë në javë në lëkurë të thatë dhe të pastër. Prisni 10 minuta, më pas masazhoni butësisht fytyrën tuaj me lëvizje lart për të hequr maskën së bashku me qelizat e vdekura të lëkurës. Më e mira është ta hiqni maskën mbi lavamanin e banjës. Përdorni sfungjer të lagur për të hequr mbetjet e maskës.

Kjo metodë arrin 4 nivele eksfolimi të përshkruar më sipër.

2. Për lëkurë shumë të ndjeshme aplikojeni me lëvizje masazhi në lëkurë të lagur. Prisni 10 minuta dhe përdorni një sfungjer të lagur për të hequr maskën nga fytyra. Nuk ka efekt rrotullues të maskës, maska ​​nuk do të thahet.

Kjo metodë arrin 3 nivele eksfolimi të përshkruar më sipër. Eksfolimi arrihet nëpërmjet masazhit fizik të rruazave të silicës minerale eksfoluese së bashku me eksfolimin kimik dhe enzimatik.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua (Swiss Alpine Water), Zea Mays Starch ( Corn Starch ), Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Decyl Glucoside, Steareth-20, Propanediol, Niacinamide, Xanthan Gum, Tremella Fuciformis ( Snow Mushroom Extract ), Sodium Chloride, Linoleic Acid, Disodium EDTA, Carica Papaya Leaf Extract, Lactic Acid, Glycerin, Tocopheryl Acetate ( vitamin E ), Iodopropynyl Butylcarbamate, Hydrated Silica, Coenochloris Signiensis Extract (Swiss Snow Algae), Maltodextrin, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Cell Culture Extract ( Edelweiss Stem Cells ), Parfum (Fragrance), Lecithin, Citric Acid.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Customer Reviews

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland