SWISS LUX GLOW EYE CREAM


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

NDRICUES – HIDRATUES – RIVITALIZUES

1.1 OZ / 30ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: krem i butë dhe kremoz për sytë – perthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, rrathë të errët, vija & rrudha, fryrje të syve
SHUMË I MIRË PËR: përtëritje të thellë dhe rinovim të të gjithë zonës së syve
APLIKIMI: aplikoni rreth zonës së syve – ditë / natë


E RËNDESISHME:
– perfekt nen make up
– i butë për të gjithë zonën e syve
– ringjallerues I thellë gjate natës per zonës së syve


PËRFITIMET KRYESORE:

  • I jep energji zonës se lodhur të syve
  • Ul dukshëm rrudhat
  • Firmon dukshëm të gjithë zonën e syve
  • Redukton rrathët e errët dhe fryrjet
  • Siguron mbrojte të hidratimit
  • Ndihmon në forcimin e funksionit të barrierës së lëkurës
  • Rrit dukshëm rrezatimin rreth zonës së syve
  • Në mënyrë të dukshme rrit elasticitetin e lëkurës rreth zonës së syve

Kremi Swiss Lux Glow Eye është një krem i fuqishëm për sytë me shumë veprime, kundër rrudhave që jep rezultate të dukshme pas një aplikimi.

Trajtoni çdo shqetësim të syve – nga vijat horizontale të stresit midis vetullave, linjat nën sy, rrudhosjet e qosheve, rrudhat e kapakut, rrathë të errët dhe vija të syve nën sy.

Lëkura lihet e lëmuar, elastike me një shkëlqim me pamje rinore dhe është e hidratuar.

Komplexi Peptide – Ceramide i përgjegjshëm ndaj lëkurës – i pasuruar me Swiss Snow Algae, Alpine Rose Stem Cells, Sea Algae extract, Vitamins C & E – dukshëm ngre, ndriçon dhe zvogëlon rrudhat rreth zonës së syve.

Formula luksoze e teknologjisë së lartë Zvicerane është e butë dhe kremoze – shkrihet shpejt në lëkurë, për një zonë të rigjallëruar, më të fortë dhe më rrezatuese të syve.


Për rezultate maksimale:
– Vendosni një sasi të vogël kremi rreth syve dhe perhapeni butesisht.
– Masazhoni butësisht në lëkurë me majat e gishtave.
– Aplikoni ditën dhe natën.


TIPARET KRYESORE
Stem Cell – Ceramide – Peptide Complex: një përzierje e Swiss Alpine Rose Stem Cells të Zvicrës të përziera me kujdes me Ceramides dhe Peptides për të ndihmuar në rritjen e elasticitetit të lëkurës dhe prodhimin e rrjetit të kolagjenit si dhe të elastinës jetësore rreth zonës delikate të syve.
Dermal Renewal Comple: një kompleks i avancuar anti-moshe që përmban Swiss Award Winning IceAwake™️ dhe Swiss Snow Algae – provuar klinikisht që rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke zvogëluar pamjen e lodhur për një pamje të freskët

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Isononanoate, Glycerin,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Dicaprylyl Carbonate, Propylheptyl Caprylate, Lysine Polypeptide, Potassium Cetyl Phosphate, Rosa Canina Fruit Extract, Palmitoyl Isoleucine ( VOLUFORM ), Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate ( Vitamin E ), Ethylhexylglycerin, Disodium Adenosine Triphosphate, Ceramide NP, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Sodium Hyaluronate, Ascorbic Acid ( Vitamin C ), Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract ( Alpine Rose Stem Cells ), Sodium Lauroyl Lactylate, Lecithin, Algin ( Sea Algae ), Caprylyl Glycol, Ascorbyl Palmitate, Phytosphingosine, Carbomer, Echinacea Purpurea Extract, Cholesterol, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Sussinic Acid ( Ice Awake ), Xanthan Gum, Tripeptide-10 Citrulline, ( VILASTENE ), Citric Acid, Parfum (Fragrance).

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Customer Reviews

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland