SWISS LUX GLOW EYE CREAM

CHF 64.00 CHF 75.00

1 Vlerësime
Shipped in 15 days

NDRICUES – HIDRATUES – RIVITALIZUES

1.1 OZ / 30ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: krem i butë dhe kremoz për sytë – perthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, rrathë të errët, vija & rrudha, fryrje të syve
SHUMË I MIRË PËR: përtëritje të thellë dhe rinovim të të gjithë zonës së syve
APLIKIMI: aplikoni rreth zonës së syve – ditë / natë


E RËNDESISHME:
– perfekt nen make up
– i butë për të gjithë zonën e syve
– ringjallerues I thellë gjate natës per zonës së syve


PËRFITIMET KRYESORE:

  • I jep energji zonës se lodhur të syve
  • Ul dukshëm rrudhat
  • Firmon dukshëm të gjithë zonën e syve
  • Redukton rrathët e errët dhe fryrjet
  • Siguron mbrojte të hidratimit
  • Ndihmon në forcimin e funksionit të barrierës së lëkurës
  • Rrit dukshëm rrezatimin rreth zonës së syve
  • Në mënyrë të dukshme rrit elasticitetin e lëkurës rreth zonës së syve

Kremi Swiss Lux Glow Eye është një krem i fuqishëm për sytë me shumë veprime, kundër rrudhave që jep rezultate të dukshme pas një aplikimi.

Trajtoni çdo shqetësim të syve – nga vijat horizontale të stresit midis vetullave, linjat nën sy, rrudhosjet e qosheve, rrudhat e kapakut, rrathë të errët dhe vija të syve nën sy.

Lëkura lihet e lëmuar, elastike me një shkëlqim me pamje rinore dhe është e hidratuar.

Komplexi Peptide – Ceramide i përgjegjshëm ndaj lëkurës – i pasuruar me Swiss Snow Algae, Alpine Rose Stem Cells, Sea Algae extract, Vitamins C & E – dukshëm ngre, ndriçon dhe zvogëlon rrudhat rreth zonës së syve.

Formula luksoze e teknologjisë së lartë Zvicerane është e butë dhe kremoze – shkrihet shpejt në lëkurë, për një zonë të rigjallëruar, më të fortë dhe më rrezatuese të syve.


Për rezultate maksimale:
– Vendosni një sasi të vogël kremi rreth syve dhe perhapeni butesisht.
– Masazhoni butësisht në lëkurë me majat e gishtave.
– Aplikoni ditën dhe natën.


TIPARET KRYESORE
Stem Cell – Ceramide – Peptide Complex: një përzierje e Swiss Alpine Rose Stem Cells të Zvicrës të përziera me kujdes me Ceramides dhe Peptides për të ndihmuar në rritjen e elasticitetit të lëkurës dhe prodhimin e rrjetit të kolagjenit si dhe të elastinës jetësore rreth zonës delikate të syve.
Dermal Renewal Comple: një kompleks i avancuar anti-moshe që përmban Swiss Award Winning IceAwake™️ dhe Swiss Snow Algae – provuar klinikisht që rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke zvogëluar pamjen e lodhur për një pamje të freskët

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Isononanoate, Glycerin,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Dicaprylyl Carbonate, Propylheptyl Caprylate, Lysine Polypeptide, Potassium Cetyl Phosphate, Rosa Canina Fruit Extract, Palmitoyl Isoleucine ( VOLUFORM ), Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate ( Vitamin E ), Ethylhexylglycerin, Disodium Adenosine Triphosphate, Ceramide NP, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Sodium Hyaluronate, Ascorbic Acid ( Vitamin C ), Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract ( Alpine Rose Stem Cells ), Sodium Lauroyl Lactylate, Lecithin, Algin ( Sea Algae ), Caprylyl Glycol, Ascorbyl Palmitate, Phytosphingosine, Carbomer, Echinacea Purpurea Extract, Cholesterol, Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Sussinic Acid ( Ice Awake ), Xanthan Gum, Tripeptide-10 Citrulline, ( VILASTENE ), Citric Acid, Parfum (Fragrance).