TIMELESS FOAMING CLEANSING BALM


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

PASTRIM I THELLË – DETOKSIM – HIDRATIM

3.38 OZ / 100ml / Prodhuar në Zvicër 


LLOJI I LËKURËS: të gjitha llojet e lëkurës
TEKSTURA: pastrues ditor me shperlarje
PËR LËKURA QË KANË: yndyre, e mbingarkuar, e thatë, e lodhur
SHUMË I MIRË PËR: perdorim ditor, pastrim i thellë / heqje makijazhi falë shkumës aminoacide ultra të butë, të pasur dhe kremoze


APLIKIMI:
– Masazhojeni mbi fytyrën dhe sytë (mbajini sytë mbyllur)
– Përdoreni çdo ditë, në mëngjes dhe në darkë – Shpëlajeni tërësisht


E RËNDESISHME: mund të përdoret si një maskë 5 minutëshe


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Butësisht heq papastërtitë, yndyrën dhe make-up
  • I përshtatshëm për t’u përdorur çdo ditë (mëngjes dhe darkë)
  • Mund të përdoret si një maskë 5 minutëshe
  • Përmirëson barazinë dhe zhdërvjelltësinë e tonit të lëkurës
  • Pastron thellë zonën e yndyrshme të zonës-T
  • Mbron proteinat e lëkurës nga ndotja ditore
  • Ul skuqjen dhe rrit elasticitetin e lëkurës

Pastrues luksoz ultra i butë dhe kremoz që butësisht shkrin tërësisht papastërtitë, yndyrën dhe make – up.

Në një hap të vetëm, lëkura do të ndihet krejtësisht e pastër, e ekuilibruar qetësisht dhe e hidratuar butësisht.

E formuluar për të gjitha llojet e lëkurës dhe mjaft i butë për zonën e ndjeshme të syve, pastron thellë poret me aminoacid të butë dhe butësisht kushtëzohet me probiotikë, panthenol dhe ekstrakt plankton.


TIPARET KRYESORE:
KOMPLEKSI AMINO ACID: një përzierje ultra e butë e Amino Acideve për të hequr me kujdes tërësisht të gjithë yndyrën, ndotjen, papastërtinë dhe make-up e përditshëm nga lëkura.

Kompleksi i PROBIOTIKS: ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së njollave të moshës dhe ndihmon në riparimin e lëkurës së stresuar duke stimuluar rinovimin e lëkurës dhe mekanizmat detoksikues – duke e lënë lëkurën tuaj rinore dhe rrezatuese.

Kompleksi PLANKTON: biomasë detare thellësisht qetësuese dhe hidratuese, duke siguruar lëkurën me minerale dhe vitamina thelbësore natyrore.

Veçanërisht i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: AQUA ( WATER ), SODIUM COCOYL GLYCINATE ( NATURAL AMINO ACID ), GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE,DECYL GLUCOSIDE, GLYCOL DISTERATE GLYCERYL CAPRYLATE, CITRIC ACID, LAURETH -4, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, LEVULINIC ACID, COCAMIDROPROPYL BETAINE, SCLEROTIUM GUM ( SUGAR-BASED EMULSIFIER ), XANTHAN GUM, PANTHENOL, SACCHARIDE ISOMERATE ( PENTAVITIN ), PLANKTON EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, ALPHAGLUCAN OLIGOSACCHARIDE ( PROBIOTIC ), TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, BUTYLENE GLYCOL, CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL, PANTOLACTONE, ALTEROMONAS FERMENT EXTRACT ( FERMENTED MARINE BACTERIA ), SODIUM CITRATE, BETA-CAROTENE, TOCOPHEROL, XANTHOPHYLLS, LEHIANTHUS ANNUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINIUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, SODIUM LEVULINATE ( 100% NATURAL PRESERVATIVE) PARFUM (FRAGRANCE )

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Rozeta Deliu
Soft skin

My skin is incredebly smooth and soft

I
Inger
Larësi më i mirë që kam provuar ndonjëherë!

Kam 2 vite që e përdor pa shkëputje sepse është larësi më i butë dhe që e lë fytyrën me lagështirën qe ajo ka nevojë. Nuk e than aspak atë!

B
Besjane Paçarizi
Amazing

I can live without this one

L
Lorena
Cleanser

I really love this cleanser

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Rozeta Deliu
Soft skin

My skin is incredebly smooth and soft

I
Inger
Larësi më i mirë që kam provuar ndonjëherë!

Kam 2 vite që e përdor pa shkëputje sepse është larësi më i butë dhe që e lë fytyrën me lagështirën qe ajo ka nevojë. Nuk e than aspak atë!

B
Besjane Paçarizi
Amazing

I can live without this one

L
Lorena
Cleanser

I really love this cleanser