SWISS ROYAL EPIGEN TIMELESS ESSENCE

CHF 72.00 CHF 85.00

Përshkrimi

HIDRATON - RIGJENERON - TONIFIKON

LLOJI I LËKURËS: normale në të thatë
TEKSTURA
: esencë në formë xheli - super hidratues + tonifikues
PËR LËKURA QË KANË
: thatësi, lëkurë e lodhur, lëkurë pa jetë, mungesë konturimi
SHUMË I MIRË PËR
: përzjerje e përqëndruar e përbërësve më të mirë anti rrudhë
APLIKIMI
: aplikojeni ditën dhe natën pas pastrimit të lëkurës
E RËNDËSISHME
: ndihmon në hidratimin universal të lëkurës

PËRFITIMET KRYESORE:


•Rrit qëndrueshmërinë e lëkurës
•Zbut linjat e holla
•Promovon një pamje lëkure në dukje më të re
•Ofron hidratim të vazhdueshëm
•Rrit elasticitetin e lëkurës
•Stimulon sintezën e kolagjenit
•Përmirëson funksionin mbrojtës natyror të lëkurës
•Rrit efektivitetin e të gjitha trajtimeve të tjera pasuese
•Lufton plakjen kronologjike me PhytoCellTec™️
•Trajton "stresin amjental" dhe redukton shenjat e lodhjes
•Minimizon shenjat e stresit dhe mungesës së gjumit
•Hapi 1 i “Universal conditioning”

Esencë e fuqishme kundër plakjes, e krijuar për të përmirësuar qëndrueshmërinë, elasticitetin dhe strukturën e lëkurës. Tekstura luksoze e xhelit e ushqen lëkurën me hidratim të thellë.
Një sinergji e përqendruar e lëndëve ushqyese energjike të vendosura në një formulë shumë të sofistikuar - e përgatit lëkurën për të përmirësuar efektet e të gjitha produkteve të tjera, duke mbajtur nivele të larta të lagështisë së lëkurës e duke trajtuar shenjat e plakjes së lëkurës.

PAS PASTRIMIT: Ky produkt është hapi i parë pas larjes së lëkurës, ka përbërës të përqëndruar dhe përgatit lëkurën tuaj për të gjithë produktet e tjera që duhen ndjekur. Rezultati është lëkura e hidratuar, e shndritshme, e ngritur dhe me pamje më të re.

Swiss Royal Epigen P5 - Dyfishon menjëherë përmbajtjen natyrale të lagështisë së lëkurës duke zbutur dhe plotësuar pamjen e linjave të holla dhe rrudhave. Kyç hidratimin për të formuar një barrierë të fortë lagështie për të parandaluar tharjen e lëkurës dhe për të formuar lehtë konturet e fytyrës. Lëkura rigjallërohet menjëherë dhe është dukshëm e shëndetshme.

PhytoCellTec™️ Alp Rose promovon vitalitetin dhe jetëgjatësinë e qelizave burimore të lëkurës duke forcuar barrierën e lëkurës dhe duke siguruar mbrojtje ndaj lëkurës kundër stresit të shkaktuar nga klima.

Swiss Caviar Extract - ndihmon në rritjen e dukshme të elasticitetit, qëndrueshmërisë dhe densitetit të lëkurës nëpërmjet shpërndarjes së proteinave dhe mineraleve thelbësore.

LIFTONIN®️- XPRESS
- rigjallëron komponentët e matricës jashtëqelizore si prodhimi i kolagjenit dhe elastinës duke çuar në zvogëlimin e pamjes së rrudhave, duke ndaluar humbjen e elasticietit dhe krijimin e një fytyre të tonifikuar në formë “V”.

MAKSIMIZON PERFORMANCËN E TË GJITHA PRODUKTEVE TË TJERA


Lëkura ndihet shumë e relaksuar, e gatshme për të pranuar gjithçka tjetër.

-trajtimet dhe produktet do të ndihen në një nivel më të thellë - duke përforcuar kështu efektivitetin e tyre.

Për një shkëlqim natyral:
- Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit - rezultati është një lëkurë me shkëlqim të qëndrueshëm.

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates

INCI:

Aqua (Swiss Glacier Water), Propanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Glyceryl Polyacrylate (Vegetally – Derived Glycerin), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Biosaccharide Gum-1, Coenochloris Signienis Extract (Swiss Snow Algae), Maltodextrin, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract (Alpine Rose Stem Cells), Leontopodium Alpinum Leaf Cell Extract (Edelweiss Stem Cells), Betaine, Adenosine, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Hydroxypropyl Methylcellulose, Pullulan, Porphyridium Cruentum Extract, ( LIFTONIN®- XPRESS ), Hydrogenated Lecithin, Pentapeptide-48,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, ( Royal Epigen P5 ), Caviar Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate (Plant Based Preservative), Sodium Hydroxide, Parfum (Fragrance)


Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)