SWISS SUNCARE SPF50+


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

MBROJTJE NGA DIELLI – HIDRATUES – RIVITALIZUES

1.7 OZ / 50ml / MADE IN SWITZERLAND 


LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar, normale, e thatë, shumë e thatë
TEKSTURA: e plote por e lehtë – përthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, linja & rrudha, dëmtime nga dielli
SHUMË I MIRË PËR: mbrojtje të fortë nga dielli, bazë e përsosur e grimit, teksturë rinovuese e lëkurës, mbrojtje kundër ndotjes
APLIKIMI: aplikojeni para grimit dhe para ekspozimit në diell


E RËNDESISHME:
– i përshtatshëm rreth zonës së syve
– e shkëlqyeshme më vete ose nën grim
– Mbrojtje nga dielli UVA + UVB – organike dhe natyrale


PËRFITIMET KRYESORE:

Mbrojtje e fortë UVA + UVB
Rrit kapacitetin mbrojtës të lëkurës
Parandalon formimin e qelizave të djegura nga dielli
Swiss SunActin®️ Kompleksi kundër ndotjes
Mbron proteinat e lëkurës nga stresi oksidativ
Rrit shkëlqimin ditor me peptidin Swiss Royal Epigen P5
Rrit elasticitetin dhe hidratimin e lëkurës me kompleksin ECTOIN®️

SWISS ROYAL SPF 50+ PERFECT DAY CREAM është një krem ​​i fuqishëm aktiv kundër diellit mbron nga rrezet UVA dhe UVB.

Kompleksi ekskluziv zviceran kundër ndotjes: SunActin®️, Vitamina C dhe Peptidi Royal Epigen P5 ndihmojnë në neutralizimin e ndotjes nga radikalet e lira.

Acid oleik i pasur me omega, molekulë e fuqishme mbrojtëse e lëkurës dhe hidratues ECTOIN®️, riparues Bifida Ferment Lisate, dhe një përzgjedhje e çmuar e vajrave mbrojtëse Argan, Jojoba dhe Macadamia – ushqejnë dhe mbrojnë lëkurën gjatë ekspozimit në diell.

Formula është një infuzion stimulues i kolagjenit – duke promovuar elasticitet dhe qëndrueshmëri të fortë të lëkurës – duke u përzier pa probleme në lëkurë për të krijuar një bazë të hidratuar të përkryer për grimin.


Çdo ditë:
– Aplikojeni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës përpara grimit dhe para ekspozimit në diell


TIPARET KRYESORE:

Filtra dielli natyral dhe organik / UVA + UVB foto-stabile:
– Uvinul®️ A Plus – absorbues organik fotostabil i UVA-së
– PARSOL®️ Shield – është një filtër foto-stabil UVB + UVA me spektër të gjerë
– Dioksid titani (NANO) – agjent shumë efektiv për thithjen e dritës UV

Kompleksi zviceran SunActin:
Rrit efektin mbrojtës të kremrave kundër diellit
Rrit aftësinë mbrojtëse të lëkurës
Parandalon formimin e qelizave të djegura nga dielli
Redukton plakjen, edhe në nivel qelizor
Mbron lëkurën nga stresi oksidativ i shkaktuar nga UV

Swiss Royal Epigen P5 Peptide: një peptid gjithëpërfshirës për rigjallërimin e lëkurës – bazuar në Award Winning – Swiss Epigenetic Science – për rezultat të shpejtë dhe të dukshëm përtëritjeje

Kompleksi ECTOIN®️: neutralizon ndotjen nga radikalet e lira, i provuar klinikisht se hidraton thellësisht dhe rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke reduktuar formimin e linjave dhe rrudhave të reja.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: AQUA (WATER), DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE
( Uvinul® A Plus ), GLYCERIN, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ( PARSOL® Shield ), CETYL DIMETHICONE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, ARGININE, TITANIUM DIOXIDE (NANO), BUTYLOCTYL SALICYLATE, LUFFA CYLINDRICA SEED OIL, BIFIDA FERMENT LYSATE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, PENTAPEPTIDE -48 ( ROYAL EPIGEN P5 ), GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII ( SHEA ) BUTTER, MALTODEXTRIN, ETHYLHEXYLGLYCERIN, MACADAMIA INTEGRIFOLIA (NUT) SEED OIL, ACRORBYL PALMITATE ( VITAMIN C ), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SPROUT EXTRACT, ECTOIN®, TOCOPHEROL ( SunActin®), LECITHIN, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, OLEIC ACID, CELLULOSE GUM, LACTIC ACID, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID.

Customer Reviews

Based on 3 reviews
67%
(2)
33%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Fatki
🥰

Mbrojtesi me i mir qe kam perdorur ndonjehre , nuk e nderroj me.

L
Liana
summer saver

My skin got really good with the use of this spf and it's the best sun protect for me

M
Mary
best one

It really helps to protect my face against the sun and reduces my wrinkles.

Customer Reviews

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland

Customer Reviews

Based on 3 reviews
67%
(2)
33%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Fatki
🥰

Mbrojtesi me i mir qe kam perdorur ndonjehre , nuk e nderroj me.

L
Liana
summer saver

My skin got really good with the use of this spf and it's the best sun protect for me

M
Mary
best one

It really helps to protect my face against the sun and reduces my wrinkles.