SWISS SNOW ALGAE 24H FACE CREAM

CHF 95.00

1 Vlerësime

Përshkrimi

JEP SHKËLQIM – BALANCUES – HIDRATUES

1.7 OZ / 50 ml / MADE IN ZVICERLAND

LLOJI I LËKURËS: e ndjeshme, e kombinuar, me yndyrë
TEKSTURA: krem ​​i lehtë – përthithje e shpejtë
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dobësi, yndyrë, mbingarkesë, linja dhe rrudha
SHUMË I MIRË PËR: përsosjen e ekuilibrit të lëkurës, qartësinë, shkëlqimin dhe hidratimin
APLIKIMI: aplikojeni ditën dhe natën – vazhdoni me një maskë gjumi


E RËNDESISHME:
– Perfekt nën make up
– I përshtatshëm rreth zonës së syve
– I përshtatshëm për lëkurë shumë të ndjeshme
– E shkëlqyeshme për klimat e nxehta dhe të lagështa
– Balancues dhe qetësues i menjëhershëm
– Ndihmon butësisht në zbardhjen e pikave të pigmentimit
– Ngjyrë 100% natyrale nga Vitamina B12 Swiss

PËRFITIMET KRYESORE:

Super-balancues (efekt i menjëhershëm)
Hidraton, ushqen dhe qetëson
Përmirëson tonin dhe shkëlqimin e lëkurës
Ofron mbështetje të fortë antioksidante
Minimizon butësisht poret me Acid Salicilik
Zbardh butësisht njollat ​​e pigmentimit me vitaminë B12
Rinovon dhe mbron lëkurën nga stresi oksidativ
Rrit menjëherë elasticitetin e lëkurës

Kremi hidrobalancues Swiss Snow Algae 24H është projektuar për të mbushur lëkurën tuaj me një kompleks të sofistikuar të aktiveve zvicerane thellësisht rinovuese të Swiss Actives of Swiss IceAwake, Swiss Snow Algae dhe Swiss Plant Stem Cells të Alpine Rose dhe Goji Berries.

Bazuar në ujin lehtësues Rose Centifolia dhe i fortifikuar me një kompleks natyral anti-age të Asiaticoside dhe Matrixyl 3000®️ të provuar klinikisht për të punuar në mënyrë efektive në reduktimin e shenjave të dukshme të plakjes së lëkurës.

Sinergjia e përbërësve balancon dukshëm, qetëson, hidraton dhe rinovon lëkurën tuaj me një aplikim – fuqizuar nga Niacinamide, qetësuesi Allantoin dhe ekstrakti Centella Asiatica, duke siguruar shkëlqim të dukshëm me vitaminë B12, duke minimizuar poret me acid salicilik, duke forcuar me ekstrakte Alpine rose extracts and Stem Cells.

Kremi hidrobalancues Swiss Snow Algae 24H punon për të ushqyer dhe plotësuar zonat e thata të lëkurës, ndërkohë që balancon, qetëson dhe qetëson zonat problematike me yndyrë dhe pastron butësisht zonat e mbingarkuara – duke dhënë hidratim freskues dhe shkëlqim të qëndrueshëm në lëkurën tuaj.


Për një shkëlqim natyral:
– aplikojeni në fytyrë të pastër pas serumeve dhe/ose vajrave – për rezultate të shkëlqyera në lëkurës
Si hap fillestar:
– aplikojeni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës përpara grimit
Për një shkëlqim maksimal:
– aplikojeni në fytyrë të pastër pas serumeve dhe/ose vajrave – vazhdoni me një maskë gjumi


TIPARET KRYESORE:

Kompleksi Swiss Bio Stem Cell: një përzierje e qelizave staminale të fuqishme bimore zvicerane të përziera me kujdes për të ndihmuar në përmirësimin e prodhimit të komponentëve të matricës jashtëqelizore si kolagjeni dhe elastina, duke promovuar rinovimin e lëkurës dhe rritjen e elasticitetit

Kompleksi i Gentle Renewing: një kompleks gjithëpërfshirës për rigjallërimin e lëkurës i bazuar në Asiaticoside dhe Matrixyl 3000®️ të provuar klinikisht. Mundësuar nga Niacinamide, qetësuesi Allantoin dhe ekstrakti Centella Asiatica, duke siguruar shkëlqim të dukshëm me vitaminë B12, duke minimizuar poret me acid salicilik, duke forcuar me ekstrakte trëndafili alpin dhe qeliza staminale.

Kompleksi Swiss Dermal Rejuvenating: një kompleks i avancuar kundër plakjes që përmban IceAwake™️ fitues i çmimit zviceran dhe algat zvicerane të dëborës – i provuar klinikisht se rinovon dukshëm pamjen e lëkurës duke ulur thellësinë e rrudhave, duke rritur shkëlqimin dhe duke reduktuar pamjen e lodhur për një pamje të freskët.

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI:
Aqua ( Rosa Centifolia Flower Water ), Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Butylene Glycol, Glycerin, Stearic Acid, Octyldodecanol, Niacinamide, Allantoin, Cyanocobalamin ( Vitamin B12), Tocopheryl Acetate
( Vitamin E ), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrolized Silk, Xanthan Gum, Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract ( PhytoCellTec™ Alp Rose ), Glyceryl Stearate, Sodium Hyaluronate
( Hyaluronic acid ), Dimethicone, Ascorbyl Palmitate ( Vitamin C ), Disodium EDTA, Palmitoyl Tripeptide­1, Palmitoyl Tetrapeptide­7 ( Matrixyl 3000® ), Asiaticoside, Dicaprylyl Carbonate, Lycium Barbarum Callus Culture Extract ( PhytoCellTec™ Goji ), Salicylic Acid, Rhododendron Ferrugineum Extract ( Alpine Rose extract ), Steareth-2, Madecassoside ( Centella Asiatica ), Isomalt, Succinic Acid ( IceAwake™), Coenochloris Signiensis Extract ( Swiss Snow Algae ), Maltodextrin, Lecithin, Parfum (Fragrance), CitricAcid.

Customer Reviews

Based on 1 review
0%
(0)
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
L
Lia
good

It really helped me with my pigmentation spots problem