VENOM THERAPY CONCENTRATE


Highly concentrated ingredients and natural extracts to ensure the most advanced, results.
Oriented formulas that respond to skin`s specific conditions and needs.
Përshkrimi

HIDRATUES – ZBARDHUES – PERFEKSIONON LËKURËN- SHKËLQIM I DUKSHËM – RINOVIM I LËKURËS

1.7 OZ / 50ml / Prodhuar në Zvicër


LLOJI I LËKURËS: e kombinuar, normale, me yndyrë
TEKSTURA: serum me strukturë të lehtë – i përsosur për klimat e nxehta
PËR LËKURA QË KANË: thatësi, dehidratim, pigmentim, ton të pabarabartë të lëkurës, mungesa te shkëlqimit, lëkur e pajetë, me rrudha
SHUMË I MIRË PËR: hidratim të menjëhershëm, shkëlqim dhe përsosje e tonit të lëkurës e krijuar për të siguruar një lëkurë të përsosur
APLIKIMI: aplikojeni para kremit të fytyrës – ditë / natë
E RËNDESISHME: – mund të aplikohet rreth zonës së syve – shumë i mirë para make up për të arritur shkëlqim të dukshëm


PËRFITIMET KRYESORE:

  • Rrit dukshëm butësinë e lëkurës
  • Jep shkëlqim të menjëhershëm të fytyrës
  • Përmirson tonin e lëkurës
  • Dukshem zvogëlon vijat e holla dhe rrudhat
  • Lëkurë më e fortë, e shëndetshme dhe më elastike
  • Përmirësim i dukshëm në barazinë e tonit të lëkurës
  • Rrit shkëlqimin pavarësisht nga një mënyrë jetese e vrullshme
  • Ul skuqjen dhe rrit elasticitetin e lëkurës

VENOM THERAPY është një koncentrat luksoz anti-moshë që ndihmon për të përmirsuar tonin e pabarabartë të lëkurës ndërsa forcon, mbush dhe zbut pamjen e vijave të imëta dhe rrudhave.

Përdorimi i përditshëm i këtij produkti do t’ju japë një pamje të skalitur dhe me shkëlqim dhe efekt të qëndrueshëm

Serumi VENOM THERAPY punon për të ndryshuar efektet e plakjes duke inkurajuar prodhimin e kolagjenit natyror dhe elastinës, ndërsa ndihmon butësisht në relaksimin e muskujve të fytyrës me anë të Ekstraktit të Neosome API-TOX®️

Serumi VENOM THERAPY përfshin përqendrim të lartë të Bee Venom Extract, Swiss Royal Epigen P5 Peptide dhe Goji Stem Cell Complex, Vitamin C, Royal Jelly, Niacinamide dhe Swiss Snow Algaee të cilat ndihmojnë për të përmirësuar në mënyrë dramatike strukturën dhe qëndrueshmërinë e lëkurës, uljen e poreve, vijat e holla, rrudhat , pigmentimit dhe dëmtimit nga dielli


TIPARET KRYESORE:
– Neosome API-TOX®️ Bee Venom Extract
– Swiss Royal Epigen P5 Peptide
– Goji Stem Cell Complex
– Vitamin C, Royal Jelly, Niacinamide
– Swiss Snow Algae

Ingredients

Ingredients-Formulated without: Parabens, Sulfates, Phthalates


INCI: AQUA (WATER), Caprylic/Capric Triglyceride, XANTHAN GUM , SQUALANE, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, MALTODEXTRIN, SACCHARIDE HYDROLYSATE, NIACINAMIDE, ALANINE, Lycium Barbarum Callus Culture Extract, ( PhytoCellTec™ Goji ), MAGNESIUM ASPARTATE, PROPANEDIOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ( Swiss Snow Algae ) COENOCHLORIS SIGNIENSIS EXTRACT, Panthenol, LECITHIN, CREATINE, Neosome API-TOX® BEE VENOM, TOCOPHEROL, Royal Jelly, GLYCINE, ( Royal Epigen P5 ) Pentapeptide-48, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Tetrahexyldecyl Ascorbate ( Vitamin C ), Armeniaca ( Apricot ) Kernel Oil, Ethylhexylglycerin, Phospholipids, PHENOXYETHANOL, ISOMALT, Parfum (Fragrance), DEHYDROACETIC ACID, CI 14700,

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Customer Reviews

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

I've tried countless skincare products over the years, but Age-Stop Switzerland's products have truly transformed my skin. The cleanser leaves my face feeling refreshed, and the face cream is like a luxurious treat for my skin every day. The eye cream has worked wonders on my dark circles too. I'm so glad I discovered these products – they've become an essential part of my skincare routine."

Geneva, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As someone who's always been skeptical of skincare claims, Age-Stop Switzerland's products blew me away. The masks are a spa-like experience at home, and the creams feel incredibly indulgent. My skin's texture and tone have noticeably improved since I started using these products. It's hard to believe I'm not using professional spa treatments. Thank you for bringing this level of luxury to my daily routine!"

Zurich, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"I've struggled with sensitive skin for years, but Age-Stop Switzerland's skincare line has been a game-changer. The cleanser is gentle yet effective, and the face cream doesn't irritate my skin at all. These products feel like they've been tailored just for me. Finally, I've found skincare that pampers and cares for my skin in the best possible way."

Lucerne, Switzerland

shopify://shop_images/istockphoto-1264098294-612x612-removebg-preview.png

"As a guy who's never been into skincare, I was hesitant to try Age-Stop Switzerland's products. But after using the skincare products at the recommendation of my wife, I'm a convert. The results are undeniable – my skin feels hydrated, and even my colleagues noticed the difference. I appreciate the simplicity of the routine and the noticeable effects. This is the kind of self-care every man should indulge in."

Bern, Switzerland